Dlaczego sieci nie lubią śmieci? Rusza IV edycja konkursu

Była już wierszowanka, projekty okładek zeszytów i rodzinne wywiady dotyczące sprawdzonych od pokoleń naturalnych środków czystości. W tym roku wracamy do rymów, ale nadajemy im też rytm. A wszystko po to, by świadomość ekologiczna na dobre utrwaliła się w młodych umysłach. Pora na RAP!

„Dlaczego sieci nie lubią śmieci” to konkurs edukacyjny, za pomocą którego chcemy zwrócić uwagę na międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska „Sprzątanie Świata”, zapoczątkowany w 1989 r. w Australii, a 5 lat później zainicjowany w Polsce. Celem ruchu jest promowanie zachowań, dzięki którym zmniejsza się zaśmiecenie naszej planety, a także inicjowanie aktywności, które pomogą ograniczyć negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko.  Tegoroczna akcja  „Sprzątanie Świata” odbywa się  15-17 września pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce!”.

W IV edycji konkursu nawiązujemy także do kampanii „Miasto na detoksie” realizowanej w ramach międzynarodowego projektu NonHazCity.

DLA KOGO?

Konkurs adresujemy do uczniów szkół podstawowych klas V-VII (w wieku 10-13 lat). Warunkiem udziału jest przygotowanie pracy zgodnie z wytycznymi i wypełnienienie Formularza Zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy

PO CO?

Mamy nadzieję, że udział w konkursie pomoże zwiększyć wśród szkolnej młodzieży świadomość tego, że pozostawianie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub wprowadzanie śmieci i chemikaliów do sieci kanalizacji sanitarnej niesie ze sobą negatywne konsekwencje dla środowiska naturalnego, a w konsekwencji – dla każdego z nas.

Celem tegorocznej edycji jest również edukowanie w zakresie obecności substancji niebezpiecznych w codziennie używanych produktach (kosmetykach, środkach czystości, środkach higieny osobistej, meblach, farbach, a nawet zabawkach) oraz informowanie o naturalnych zamiennikach tych substancji  (np. soda oczyszczona, ocet, kwasek cytrynowy, olejki zapachowe).

Obecność substancji niebezpiecznych ma  wpływ na jakość wody w środowisku naturalnym i kondycję ekosystemu.

JAK?

Zadaniem konkursowym jest:

  • ułożenie tekstu piosenki rap do gotowej bądź własnej melodii,
  • solowe lub zespołowe wykonanie utworu,
  • zapisanie go na dowolnym nośniku.

Dla uczniów, którzy planują przystąpić do konkursu, zorganizujemy prowadzone przez profesjonalnych muzyków specjalne warsztaty muzyczne, które pomogą zdobyć podstawową wiedzę niezbędną do realizacji zadania konkursowego.

  • Termin warsztatów: 2-7 października 2017 r.
  • Udział w warsztatach będzie możliwy na podstawie deklaracji udziału w konkursie – zgłoszenia przesłanego do 29 września 2017 r. na konkurs@giwk.pl.

W przypadku braku możliwości nagrania utworu we własnym zakresie, zapewnimy też dostęp do profesjonalnego studia nagraniowego 🙂

  1. Termin nagrania: 23-26 października 2017 r.
  2. Zgłoszenia na nagrania będą przyjmowanie do 20 października 2017 r. na adres mailowy konkurs@giwk.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2017 r. 

 

Więcej informacji na stronie GIWK >>>

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Materiał merytoryczny

Plakat_konkursowy

 

About the author