Się działo… się BĘDZIE działo!

Kto z utęsknieniem wyczekuje już Nowego Roku? MY! Bynajmniej nie dlatego, że mijający 2015 nie był dla nas dobry. Działo się bardzo wiele i na pewno będziemy go dobrze wspominać. Cieszymy się już jednak na wyzwania, które czekają nas w roku 2016. Mamy nadzieję, że będziecie wtedy z nami;)

Które z naszych wydarzeń w kończącym się roku najbardziej utkwiło Wam w pamięci? Było ich tak dużo, że z pewnością przyda się małe podsumowanie:)

Ekipa BŹ pozdrawia i zbiera siły na kolejne działania;)
źródło: pinterest.com

ZEGAR HEWELIUSZA

image

Na początku 2015 r. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zleciła jego rekonstrukcję. Był to swego rodzaju wyjątkowy prezent na urodziny gdańskiego astronoma – Heweliusz urodził się 28 stycznia 1611 r. Zegar, który znajduje się na trasie spacerowej pomiędzy ul. Korzenną a ul. Rajską, uroczyście odsłonięto 12 czerwca 2003 r.

ZIELONA OCZYSZCZALNIA

image

W semestrze letnim roku szkolnego 2014/15 odbyła się kolejna edycja projektu „Zielona Oczyszczalnia”, realizowanego przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną we współpracy ze Spółką Saur Neptun Gdańsk. Nowa konwencja projektu zakładała m.in. wykorzystanie elementów grywalizacji. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

MODA NA GDAŃSKĄ WODĘ

image

Bardzo ważnym wydarzeniem była dla nas z pewnością kampania „Moda na gdańską wodę”, zorganizowana w ramach gdańskich obchodów Światowego Dnia Wody 2015. Nasze działania objęły stworzenie specjalnej strony, za pomocą której mogliście projektować wodne gadżety, a także organizację happeningu przy gdańskim Kinie Krewetka, podczas którego mogliście m.in. robić sobie zdjęcia w wodnym monidle. Stworzone przez Was gadżety do dziś świetnie się sprawdzają – cieszą oko, są funkcjonalne i szerzą modę na gdańską wodę wśród mieszkańców nie tylko Gdańska:) DZIĘKUJEMY Wam za współudział w akcji:)

FONTANNA Z NOWYMI NASTROJAMI

image

9 maja miała miejsce inauguracja kolejnego sezonu Fontanny HEWELIUSZA w nowej nastrojowej odsłonie. Ciepły sobotni wieczór, niesamowita oprawa muzyczna i wizualna – to był piękny czas! Mamy nadzieję, że w minionym sezonie fontanna była miejscem wielu spotkań i dawała ukojenie w najbardziej upalne dni;)

II BIEG DO ŹRÓDEŁ

image

6 czerwca zaprosiliśmy wszystkich początkujących i bardziej zaawansowanych biegaczy na święto aktywności i gdańskiej wody. 2 dystanse, 3 strefy piknikowe, ponad 30 stopni Celsjusza i prawie 7 tysięcy wspólnie przebiegniętych kilometrów! Podczas II Biegu do źródeł padło wiele rekordów. Dziękujemy, że byliście tam razem z nami. Mamy nadzieję, że spotkamy się również w 2016 r.

OTWARTA OCZYSZCZALNIA

image

23 maja wystartował projekt „Otwarta Oczyszczalnia, dzięki któremu mieszkańcy Gdańska mogli odwiedzić obiekt i dowiedzieć się szczegółów na temat wszystkich procesów, jakim poddawana jest zużyta przez nas woda. Projekt jest wspólną inicjatywą Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk
i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W pierwszej edycji wzięło udział aż 75 osób! Akcja trwała do końca wakacji

SATURATOR

image

Mobilny saturator pojawił się na ulicach Gdańska dzięki temu, że w 2014 r. pobiliście rekord w piciu wody. W kolejnym sezonie zmienił nieco swój wygląd, ale nadal pozwalał ugasić pragnienie, pojawiając się w upalne weekendy oraz podczas organizowanych przez nas (i nie tylko) wydarzeń.

W lipcu pojawił się w Gdańsku kolejny wodny akcent – niezwykle ciekawa instalacja, która przekształca w ciągu minuty 1200 g wody w wodną mgłę;) Zamgławiacz to antidotum na wysoką letnią temperaturę, a po zmroku również atrakcja wizualna, dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej energię słoneczną. Mgiełka działała do końca września – już czekamy na sezon, gdy znowu będzie można się przy niej orzeźwić;)

ZBIORNIK WODY KAZIMIERZ

image

W minionym roku zakończyły się prace związane z budową Zbiornika Wody na Wyspie Sobieszewskiej, który otrzymał imię Kazimierz – na część patrona, Kazimierz Behlke. Obiekt jest niezwykle nowoczesny – oprócz ważnej roli w sieci wodociągowej, pełni jeszcze dodatkową funkcję – edukacyjną i kulturalną. Obiekt posiada taras widokowy, a w jego niebanalnej przestrzeni odbywają się zajęcia edukacyjne, organizowane przez GIWK.

FORUM WODNY GDAŃSK

image

15 października wszystkich mieszkańców Gdańska i studentów zaprosiliśmy na prawdziwie wodne wydarzenie – konferencję FORUM WODNY GDAŃSK – INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE WODĄ, którą organizowaliśmy wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskimi Melioracjami. Wystąpienia ekspertów w 3 blokach tematycznych oraz dyskusje panelowe cieszyły się zainteresowaniem, a najbardziej aktywni studenci zostali nagrodzeni płatnymi stażami w GIWK.

DLACZEGO SIECI NIE LUBIĄ ŚMIECI

image

Rok 2015 to również II edycja skierowanego do uczniów V i VI klas gdańskich podstawówek konkursu ekologiczno-edukacyjnego „Dlaczego sieci nie lubią śmieci?”. W tym roku zadanie konkursowe wymagało sporej kreatywności i zdolności plastycznych – uczestnicy mieli zaprojektować okładkę zeszytu do przyrody. Liczba zgłoszeń, jak również poziom artystyczny i merytoryczny bardzo pozytywnie nas zaskoczyły;)

TO BYŁ PRACOWITY I CIEKAWY ROK:) CO ZDARZY SIĘ W KOLEJNYM? DZIŚ UCHYLIMY NIECO RĄBKA TAJEMNICY!

• Przedstawimy Wam bloga i FB w zupełnie nowej odsłonie (graficznej i nie tylko), która mamy nadzieję sprawi, że będziecie jeszcze częściej do nas zaglądać:)
• Poznamy Was bliżej z dobrym kolegą Suchara, czyli Rurkiem, który po naszych długich namowach w końcu zgodził się aktywnie uczestniczyć nie tylko w eventach, ale również w życiu internetowym.
• Szykujemy dla Was niespodziankę na naszym kanale YouTube.
Powróżymy Wam z kropel wody.
• Będziemy świętować z Wami Światowy Dzień Wody.
• Podsumujemy inwestycje wod-kan w ramach Gdańskiego projektu wodno- ściekowego i opowiemy, jak doszło do tego, że gdańska woda spełnia restrykcyjne wymogi jakości – zarówno krajowe, jak i europejskie.
• Zaprosimy Was do zwiedzania Otwartej Oczyszczalni .
• Będziemy też kontynuować projekt Zielona Oczyszczalnia.
• Po raz kolejny opanujemy plac przy Wielkim Młynie, gdzie zaprosimy Was na otwarcie gdańskich fontann🙂
• Po raz trzeci pobiegniemy do Źródeł 🙂 Możecie już zacząć trenować!
• Przygotujemy dla Was kolejne wodne sprzęty.
Będziemy starać się z całych sił, żeby gdańskie wydarzenia kulturalne, społeczne, edukacyjne i sportowe miały jak najwięcej wodnych akcentów!

A wszystko to dla Was:) Więcej szczegółów już wkrótce. Tymczasem, trzymajcie więc za nas kciuki i bądźcie z nami w kolejnym roku:)

Poprzedni artykuł

TOAST za 2016!

Następny artykuł

DAJ SKÓRZE WODY ZIMĄ

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.