Światowy Dzień Wody 2017 – oczyść siebie, oczyść dom, zadbaj o ŚRODOWISKO

Już za 2 dni nasze najważniejsze Święto 🙂 22 marca to Światowy Dzień Wody. W tym roku chcemy zwrócić Waszą uwagę na to, że każdy z Was już drobnymi krokami może (i powinien) zadbać nie tylko o wodę w swoim najbliższym otoczeniu, ale także bardziej globalnie – o jej jakość na całej planecie!

NA ŚWIECIE

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku, obchodzone 22 marca. Pierwsze obchody odbyły się w 1993 roku.
Motyw przewodni tegorocznych międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Wody to WASTEWATER.

WIĘCEJ O ŚWIATOWYM DNIU WODY 2017 >>>

W GDAŃSKU

Wybieranie naturalnych produktów kosmetycznych i środków czystości to m.in. dbałość o jakość wód w środowisku naturalnym oraz o jakość życia organizmów wodnych. Dlatego w ramach gdańskich obchodów Światowego Dnia Wody 2017 chcemy zwrócić Waszą uwagę na kampanię MIASTO NA DETOKSIE. Z okazji wodnego święta zachęcamy Was do podjęcia detoksowego wyzwania!

  • Dowiedzcie się, które substancje chemiczne mogą być szczególnie szkodliwe zarówno dla Waszego zdrowia, jak i dla środowiska.
  • Nauczcie się czytać etykiety kupowanych produktów i zacznijcie wybierać je bardziej świadomie.
  • Przekonajcie się, że produkty kosmetyczne i środki czystości na bazie naturalnych składników mogą być skuteczne. Nauczcie się przygotowywać je samodzielnie.
  • Zadbajcie o siebie, swoje domy i całe środowisko w ekologiczny, przyjazny sposób.

JAK OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W POPRZEDNICH LATACH?

Co czeka nas w tym roku? Więcej informacji już wkrótce!

Następny artykuł

H2OCZYSZCZANIE!

About the author