Nie masz czasu na wodę?

Chcesz, by doba miała więcej niż 24 godziny, bo zawsze jesteś w tzw. „niedoczasie”? Wbrew pozorom, sprawy nie rozwiąże dłuższy dzień. Klucz do sukcesu tkwi w dobrej organizacji. Ta przyda się również we wprowadzaniu w życie postanowienia o regularnym piciu wody – bo już chyba wiesz, że to jedno z najlepszych możliwych postanowień?

WODA W SIECI
Co jest największym pochłaniaczem czasu? Wiele osób i badań wskazuje jednoznacznie – Internet! Zarówno ten, z którego korzystasz za pomocą komputera, jak i ten mobilny. Nie chodzi o to, żeby całkowicie z niego rezygnować (kto by wtedy czytał nasz profil?:P). Skoro jednak tak czy inaczej spędzasz przy nim sporo (nawet nie zdajesz sobie sprawy ile) czasu, może połączysz go z jakimś pożytecznym nawykiem np. piciem wody?

Nie oszukujmy się – surfując po Internecie często trzymasz przy komputerze talerz z ulubionym posiłkiem lub kubek kawy. Siedzenie przed komputerem nierzadko wiąże się np. z chęcią podjadania. A o ile zdrowiej byłoby wtedy pić wodę! Dlatego proponujemy małe wyzwanie: gdy po zabieganym dniu lądujesz na kanapie z laptopem, miej pod ręką szklankę wody, którą możesz popijać podczas czytania artykułów lub oglądania memów. Jeśli pracujesz lub uczysz się z użyciem komputera – za każdym razem gdy robisz sobie przerwę odstresowującą na portalach plotkarskich lub społecznościowych (nie uwierzymy, że to się nie dzieje) – nalej sobie szklankę wody i oprócz pragnienia informacji ze świata showbiznesu i małych puchatych kotków – ugaś również to najbardziej typowe pragnienie. Spróbuj, a przekonasz się, że już po niedługim czasie zaczniesz wypijać dużo więcej wody w skali dnia.

WODNY BUDZIK
Masz problemy ze wstawaniem? Kto ich nie ma! Czy jednak poranek nie byłby przyjemniejszy, gdyby towarzyszył mu rytuał picia pysznego napoju składającego się z ciepłej wody, miodu i cytryny? Jego przygotowanie  pozwoli Ci się rozruszać, a z czasem tak przyzwyczaisz się do tego wspaniałego smaku, że wstawanie stanie się czystą przyjemnością. Gwarantujemy, to przetestowane!

WODNE OCZEKIWANIE
Przyrządzasz posiłek. Musisz „stać nad garami”, ale nie możesz zająć się niczym praktycznym? Nieprawda! To idealny moment na picie wody. Tym bardziej, że jak zalecają specjaliści, warto wypić szklankę wody na pół godziny przed każdym posiłkiem. Dzięki temu zjesz mniej.

WODNE ODSTRESOWANIE
Czujesz napięcie, zdenerwowanie, żal lub smutek? Choć wiemy, że to może zabrzmieć trywialnie – woda może Ci pomóc! Warto pamiętać, że najlepiej pić ją regularnie małymi łyczkami w ciągu całego dnia. Taki system sprawia, że każda przerwa na picie wody jest momentem skupienia i relaksu. Staraj się wtedy przenosić całą swoją uwagę na proces picia wody – rób to bez pośpiechu. Kilka minut spokoju kilka razy dziennie w skali miesięcy lub lat sprawi, że nabędziesz umiejętność szybkiej regeneracji i wyciszenia.

WODNY STAND-BY
Jaki jest najlepszy sposób, by nie zapominać o nawadnianiu w ciągu dnia, niezależnie od harmonogramu zajęć? Po prostu – miej wodę zawsze przy sobie! Kup sobie ładny bidon lub butelkę, w której będziesz ją przechowywać. Jeśli coś jest pod ręką – na pewno sięgniesz po to częściej. Pozwól wodzie być w ciągłym stanie gotowości:)

WODA DLA OPORNYCH
Jeśli powyższe wskazówki Cię nie przekonują i wciąż trudno Ci wpisać picie wody w rozkład dnia, a jednocześnie nie rozstajesz się ze swoim smartfonem – ustaw sobie przypomnienia, które będą komunikować Ci o potrzebie wypicia szklanki wody. Korzystasz ze smartfonowych przypomnień w przypadku wizyt u lekarza, kosmetyczki, randek, ważnych obowiązków… czemu nie zrobić tego
w przypadku wody? W końcu chodzi o Twoje zdrowie i samopoczucie. Umów się na spotkanie z wodą kilka razy dziennie i po prostu wpisz to w swój kalendarz!

Dobra organizacja czasu ma zastosowanie również w regularnym nawadnianiu organizmu. Jeśli zauważasz, że sporo chwil marnujesz i doba wciąż wydaje się za krótka – zacznij od organizacji dnia pod kątem picia wody. Zobaczysz, że dzięki temu Twoja koncentracja i systematyczność poprawi się na tyle, że będzie Ci łatwiej zorganizować się również w innych aspektach.

wsparcie merytoryczne: onet.pl, apetyt-na-zdrowie.pl, naprawdezdrowo.blog.pl, aktywniepozdrowie.pl, eden.pl

Następny artykuł

DOBRANOC WODANOC

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.