Dobiegliśmy do źródeł! Święto aktywności i gdańskiej wody

Dwa biegi o łącznej długości ponad 13 km w pięknym gdańskim krajobrazie przyciągnęły prawie 700 zawodników! 14 czerwca 2014 r. w Parku Jelitkowskim Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. uczciła swoje 10-lecie organizując „Bieg do źródeł” wraz z bogatym w atrakcje Piknikiem Rodzinnym.

Bieg Rodzinny

Biuro zawodów

Wydarzenie rozpoczęło się już o godz. 11:00 Biegiem Rodzinnym (trasa 3,5 km) w formule „run for fun”.  W tym biegu chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i aktywność na miarę sił. Zawodnicy nie ścigali się, nie mierzono czasu, a na mecie każdy był zwycięzcą.  Bieg udowodnił, że aktywność jest dla każdego.  Najmłodszy zawodnik „Biegu do źródeł” miał zaledwie kilka miesięcy i startował w wózku u boku biegnących rodziców.

Bieg Rodzinny

O 11 otwarte zostały również strefy piknikowe, a wśród nich: strefa  zdrowej żywności, strefa chillout, strefa warsztatów eko-edu i strefa dla najmłodszych.  Przygotowane atrakcje od początku cieszyły się zainteresowaniem uczestników imprezy.  Najmłodsi produkowali wielkie bańki mydlane i układali klocki ZoLo. Zawodnicy przygotowujący się do Biegu Głównego najchętniej korzystali z punktu masażu (relaks i odpowiednie rozluźnienie mięśni jest każdemu sportowcowi niezbędne) oraz porad dietetyka, które z pewnością przydadzą się w komponowaniu codziennego menu dającego siłę i witalność.

W samo południe sygnał startu usłyszeli biegacze zmagający się z głównym dystansem. Ponad 300 zawodników pokonało trasę 10 km, by uczcić 10-lecie GIWK.  Najszybszym biegaczem okazał się Pan Krzysztof Pawłowski z miejscowości Tczewskie Łąki. Trasę biegnącą wzdłuż alejek nadmorskich pokonał w zaledwie 33 min i 38 sekPierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Pani Kamila Pobłocka z Lęborka.  Każdy z zawodników Biegu Głównego witany był owacjami kibiców i otrzymał pamiątkowy medal „Biegu do źródeł”. Tuż po przekroczeniu linii mety zawodnicy udawali się do saturatora, by ugasić pragnienie. Mogli napić się z niego bogatej w składniki odżywcze gdańskiej wody głębinowej w wersji bąbelkowej lub bez bąbelków.

O 13:00 rozpoczął się program na scenie. Pierwsza część skierowana była do dzieci. Wielką frajdę sprawiły najmłodszym improwizacje bajek wykonane przez grupę KOMPANI. Tuż po nich, na scenie pojawiła się Agnieszka Danielewicz, doświadczona pani dietetyk, która przybliżyła maluchom tajemnice piramidy żywienia. Jak się okazało, dzieci mają doskonałą wiedzę na temat zdrowego jedzenia. Bezbłędnie odpowiadały na wszystkie pytania prowadzącej.

Tuż przed główną atrakcją pikniku odbyło się uroczyste wręczenie i losowanie nagród w biegach. Nagrody otrzymało ponad 50 zawodników Biegu Głównego. Osobiste gratulacje zawodnikom, którzy zajęli najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych składali Jacek Skarbek – Prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, oraz Mateusz Kusznierewicz – Prezes Fundacji Gdańskiej. Gospodarz oraz gość specjalny pikniku wylosowali także 10 numerów startowych Biegu Rodzinnego, których posiadaczom wręczono atrakcyjne nagrody.

Na sam finał pozostawiono NAGRODĘ SPECJALNĄ – profesjonalny zegarek treningowy. Drogą losowania trafił on do jednego z zawodników Biegu Głównego.

Emocje nie opadły do samego końca. Gdy ze sceny schodził ostatni nagradzany zawodnik, pojawił się na niej wszystkim dobrze znany PASCAL BRODNICKI, którego Akademia Gotowania była główną atrakcją Pikniku. Przez ponad dwie godziny Pascal gotował dla zgromadzonej publiczności. Częstował zupą z topinambura (słonecznik bulwiasty) i deserem z musem truskawkowym. Przekazywał przy tym wiele cennych wskazówek, które warto wykorzystać w każdej kuchni.

Mimo kapryśnej pogody Park Jelitkowski stał się centrum aktywnego wypoczynku, a 14 czerwca świętem zdrowego stylu życia i gdańskiej wody. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność!

Wyniki Biegu na 10 km można zobaczyć na stronie www.giwk.pl.

Zapraszamy też do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z wydarzenia na naszym fanpage’u:) –

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.264446453739505.1073741841.158188724365279&type=1

Zachęcamy też do przeczytania relacji naszych biegaczy:)

http://biegaczzpolnocy.blogspot.com/2014/06/paska-dycha-na-wasnym-podworku-relacja.html

http://www.bieganiewsieci.pl/2014/06/16/14-06-2014-gdansk-bieg-do-zrodel/

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.