III Bieg do Źródeł za nami – oto wyniki

Ponad 1000 biegaczy, 100 rozdanych nagród, dwa dystanse, piękna pogoda i mnóstwo wypitej wody – dziękujemy, że byliście z nami podczas tegorocznego Biegu do źródeł.

To już III edycja wydarzenia, którego celem jest promowanie zdrowego trybu życia, gdańskiej wody oraz terenu, na którym znajdują się ujęcia wody głębinowej, z której korzystamy na co dzień. – W tym roku pozytywnie zaskoczyli uczestnicy Biegu Rodzinnego na 3 km. Odnotowaliśmy ponad 50% procentowy wzrost zapisów do biegu. To oznacza, że gdańszczanie uwielbiają aktywnie spędzać czas – mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK.

Bieg Główny na 10 km

Bieg, w którym wzięło udział ponad 600 biegaczy, rozpoczął się w samo południe. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę i miłą niespodziankę – opaskę dla biegaczy. Zawodnicy o najlepszych czasach w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymali bony do sklepu sportowego. Dodatkowo rozlosowano 10 nagród, plus nagrodę specjalną – kamerę GO PRO.

WYNIKI
Klasyfikacja generalna mężczyzn
I miejsce Norbert Borzęcki
II miejsce Błażej Król
III miejsce Mateusz Drop

Klasyfikacja generalna kobiet
I miejsce Monika Rolbiecka
II miejsce Ewa Maj-Płotka
III miejsce Katarzyna Pobłocka

Bieg Rodzinny na 3 km

W formule run for fun wzięli udział rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczętami, a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z bieganiem. Sygnał do startu zawodnicy usłyszeli o godzinie 11:00. Nagrody biegaczom wręczała znana dziennikarka, mam i promotorka biegania i zdrowego trybu życia – Beata Sadowska, która przygotowała dla uczestników sobotniego wydarzenia specjalny wykład o bieganiu.

Piknik w rytmie SLOW

Każdej edycji Biegu do źródeł towarzyszy piknik, który w tym roku był okazją by… zwolnić. Uczestnicy przenieśli się w krainę dziecięcych wspomnień i podwórkowych gier takich jak np. Zośka, skakanka, hula hop, kapsle, klasy, guma czy malowanie kredą po chodniku. Organizatorzy przygotowali także warsztaty szycia, uprawy roślin i ziół oraz tworzenia kosmetyków domowymi sposobami. Biegacze mogli zrelaksować się korzystając z masaży sportowych oraz masaży gongami, a także przystąpić do lekcji Tai Chi.

 

Wygląda na to, że UDAŁO SIĘ! Po raz kolejny dzięki Wam 🙂 Dziękujemy, że już po raz III współtworzycie niesamowitą atmosferę Biegu i Pikniku 🙂 Do zobaczenia za rok 😀 A niebawem – fotorelacja 🙂
Organizatorami III Biegu do Źródeł są Miasto Gdańsk oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
Patroni medialni III Biegu do Źródeł – Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Maratonypolskie.pl

About the author