Konkurs „Woda żyje wśród nas”

      Masz talent plastyczny? Potrafisz stworzyć dzieło sztuki, które chcesz pokazać innym gdańszczanom? Jeżeli bliska Ci jest tematyka wody, konkurs „Woda żyje wśród nas” jest właśnie dla Ciebie! Uwolnij swoją kreatywność i wygraj wspaniałe nagrody! Wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną oraz Fundacją Navigare masz szanse zmienić swoją lokalną rzeczywistość.

Konkurs „Woda żyje wśród nas” skierowany jest do uczniów z gdańskich szkół podstawowych (piątej i szóstej klasy), a także szkół gimnazjalnych. Główną ideą jest szerzenie wiedzy na temat gdańskiej wody wśród młodych mieszkańców. Dzięki konkursowi uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób każdego dnia mogą wpływać na swoje środowisko naturalne.

      Jakie jest zadanie?

Uczestnicy mają za zadanie przygotować projekt graficzny komiksu lub plakatu, który w zabawny i błyskotliwy sposób będzie interpretować tematykę konkursu. A czym warto się inspirować? Przede wszystkim sposobami pozyskiwania wody – jej obiegiem w przyrodzie, gdańskimi źródłami, regułami, których należy przestrzegać, aby jej nie zanieczyszczać. Warto też zwrócić uwagę na sposoby oszczędzania wody i to, w jaki sposób są oczyszczane ścieki.

      Nagrodą główną w konkursie są tablety, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach: komiks i plakat. Prace powinny być wykonane w sposób umożliwiający ich zeskanowanie i stworzenie naklejki. Dopuszczalne są wszystkie techniki artystyczne, z wyjątkiem tworzenia grafiki z wykorzystaniem elementów przestrzennych, które będą wystawać poza poziom kartki − na wysokość większą niż 10mm. Format pracy nie powinien być większy niż A3. Projekty można wykonać indywidualnie lub w grupie do trzech osób. Regulamin i formularz konkursu znajdują się tu:

      Regulamin

      Formularz zgłoszniowy

Najlepsze prace zostaną powieszone na tablicach edukacyjnych na terenie Parku Reagana w Gdańsku. Grafiki nadadzą świeży charakter przestrzeni miejskiej, tworząc niepowtarzalną, wodną historię.

Wręczenie nagród głównych odbędzie się 20 listopada 2013 r. podczas gali zakończenia Programu Edukacji Morskiej na rok 2013.

image

Poprzedni artykuł

Obrońcy Źródeł

Następny artykuł

Uczniowie obronili źródła

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.