Nasze wodne sprzęty III – saturator

Mobilny. Na ulicach Gdańska od zeszłego sezonu. Serwuje pyszną i zdrową wodę z dodatkami i za darmo. Jego powstanie miało związek z pobiciem pewnego rekordu.  Wiecie, o jakim sprzęcie mowa? Mamy nadzieję, że tak:) Wszak wciąż trwa pora na wodę z… saturatora!

Ponad rok temu podczas wspólnego bicia rekordu w piciu wody pytaliśmy Was, czy wiecie, czym jest saturator. Odpowiedzi były nieraz zaskakujące:

Przypominamy, że saturator to najprościej mówiąc mobilna maszyna do produkowania wody sodowej. Nazwa pochodzi od słowa „saturacja”, które oznacza proces nasycania cieczy gazem (w tym wypadku dwutlenkiem węgla). Dlatego woda z saturatora w dawnych czasach była tylko wodą z bąbelkami. Nasz saturator to już maszyna nowej generacji, dlatego możecie się z niego napić również wody niegazowanej:)

Saturator przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach, 1970 r. Materiały Muzeum Historii Kielc
źródło: kielce.gazeta.pl

Dzięki Waszemu zaangażowaniu w gdańskie obchody Światowego Dnia Wody 2014, mobilny saturator zeszłego lata pojawił się na ulicach Gdańska. Przynosił ochłodę w upalne weekendy i dodawał wodnego efektu eventom, których latem w mieście nie brakowało (m.in. I Bieg do źródeł czy PARKOWANIE, którego kolejna edycja już niebawem).

Saturator w sezonie 2014

Jak zdążyliśmy zaobserwować, saturator cieszył się Waszym zainteresowaniem. Dlatego w tym sezonie powrócił, i to w lekko „stuningowanej” formie.  Jak się Wam podoba?

W tym sezonie harmonogram saturatora jest napięty;) Spotkacie go między innymi w najbliższą niedzielę w Parku Oliwskim podczas organizowanego przez AKuKuSztuka PARKOWANIA oraz w kolejny weekend (25-26 lipca) na Placu Heweliusza. To nie koniec. O miejscach pobytu saturatora będziemy Was informować na bieżąco.

Pamiętajcie, woda z naszego saturatora to w sezonie letnim punkt obowiązkowy:)

About the author

JOIN THE DISCUSSION