Uczniowie obronili źródła

      Około trzystu uczniów z piątych klas szkół podstawowych wzięło udział w grze plenerowej „Obrońcy Źródeł”, która odbyła się 20 września na terenie Parku Reagana. Uczestnicy mieli do pokonania 12 punktów(hydrosfer), gdzie czekały na nich zagadki ekologiczne. Impreza odbyła się z okazji Sprzątania Świata. 

image

− Chcemy, aby takich wydarzeń było więcej – tak komentowały dzieci, które wzięły udział w grze plenerowej „Obrońcy Źródeł”. – Dowiedzieliśmy się, że wody słodkiej na całym świecie jest tylko 3% i, że każdego dnia powinniśmy ją oszczędzać – dodał uczestnik gry.

Ekologiczne spotkanie obrońców źródeł wody zostało podzielone na dwie części − część warsztatową i grę miejską. W całej imprezie brało udział 14 klas. Połowa z nich rozpoczęła spotkanie grą, a połowa warsztatami bębniarskimi prowadzonymi przez znanego muzyka − Ryszarda Bazarnika. Po dwóch godzinach grupy zamieniły się. Warsztaty bębniarskie zaowocowały hymnem, który został wyśpiewany przez wszystkich uczestników gry plenerowej.

Park Reagana, czyli miejsce, gdzie odbyła się zabawa, znajduje się w strefie ochrony ujęcia Czarny Dwór. Zorganizowanie gry „Obrońcy Źródeł” na tym terenie nie było przypadkowe. Dzieci mogły tam zobaczyć, jak wyglądają studnie, z których pochodzi ich woda. Uczniowie dowiedzieli się też, że nie można zaśmiecać terenów wokół ujęć, ponieważ może to mieć wpływ na jakość wody, która płynie z kranów.

Terenu wokół ujęcia Czarny Dwór strzegł tajemniczy Hydrolog, który opowiedział dzieciom, jak dbać o źródła wody, wręczył nagrody i zaprosił na kolejną edycję „Obrońców Źródeł” .

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.