Poznajmy się w tangu

W sobotę 10 sierpnia Skwer Heweliusza zmieni się w plener artystyczny! Zapraszamy do wspólnych tanecznych obchodów naszego jubileuszu.

Przez cały 2019 rok świętujemy nasze 15-lecie. Hasło obchodów to „Poznajmy się. 15 lat GIWK”.

W marcu poznawaliśmy się przy Zbiorniku Wody Stary Sobieski podczas plenerowej gry wodociągowej, w czerwcu – w jubileuszowym Biegu do źródeł i rodzinnym pikniku. Szykujemy dla Was kolejną atrakcję związaną z obchodami 15-lecia. W sobotę 10 sierpnia okolice Fontanna Heweliusza zamienią się w niezwykły plener artystyczny. Nie zabraknie wodnej sztuki, porywającej muzyki i… tanecznych kroków!

>>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU <<<

warsztaty tanga

Główną atrakcją wieczoru będą darmowe warsztaty tanga argentyńskiego prowadzone przez tancerzy z grupy Tangoki. Na zajęcia taneczne w plenerze zapisać się mogą osoby, które ukończyły 16 lat. Formularz zapisów dostępny jest od 29 lipca do wyczerpania limitu 50 miejsc.

👉 LIMIT 50 MIEJSC NA WARSZTATY ZOSTAŁ WYCZERPANY 👈

plener artystyczny

Po zakończeniu zajęć na Skwerze Heweliusza wybrzmią milongi w wykonaniu Zagan Acoustic i gdańskiej carillonistki Anny Kasprzyckiej. Odbędą się także warsztaty EBRU, czyli malowania na wodzie – techniki, w której woda zastępuje płótno malarskie, przyjmując różne kolory i kształty. Podczas pleneru artystycznego zaprosimy Was do klimatycznej wodnej kawiarenki, gdzie napijecie się zdrowej gdańskiej kranówki w pięknych okolicznościach przyrody i sztuki💙

bo do tanga trzeba… carillonu i fontanny

Wieczór zwieńczy wyjątkowy pokaz Fontanna Heweliusza i carillonu. Muzyka popłynie z wieży Kościoła św. Katarzyny. Choreografii fontanny będzie towarzyszył widowiskowy taniec grupy Tangoki i specjalny pokaz malowania na wodzie, a artyści Zagan Acoustic podejmą próbę muzycznej interpretacji nastrojów wody i barw fontanny, wykorzystując do tego skrzypce, akordeon, klarnet i kontrabas.

program wydarzenia

18:00-19:30/ darmowe warsztaty tanga
18:00-21:30/ darmowe warsztaty malowania na wodzie
19:30-21:30/ milongi na Skwerze Heweliusza w wykonaniu Zagan Acoustic oraz Anny Kasprzyckiej
21:30-22:00/ bo do tanga trzeba carillonu i fontanny – pokaz specjalny

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 15-lecia naszej spółki 🙂

Partnerzy: Muzeum Gdańska, Polskie Stowarzyszenie Carillonowe.
Wodowanie sztuk jest jednym z elementów XXI Gdańskiego Festiwalu Carillonowego.

Patronat medialny: Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, gdansk.pl, TVP Kultura

About the author