„Savoir-vivre” na Kazimierzu

Od 5 maja do 2 października 2016 r. z radością zapraszamy Was do odwiedzania Zbiornika Wody Kazimierz. Cieszymy się, że obiekt może pełnić funkcję turystyczną i edukacyjną;) Pamiętajcie jednak, że przede wszystkim jest to budowla techniczna. Dlatego podczas jej wizytowania niezwykle ważne jest zachowanie zasad, które pozwolą na bezpieczną i przyjemną wycieczkę. Co robić, a czego absolutnie nie podczas wyprawy na Zbiornik?

Przede wszystkim – słuchajcie przewodnika, który będzie towarzyszył Wam podczas całej trwającej 45 minut wycieczki. Wszystkich wycieczkowych indywidualistów od razu uprzedzamy, że na Kazimierzu samodzielne trasy nie są możliwe. Zanim wejdziesz na teren obiektu – zostaw swoje rzeczy (torby, plecaki itp.) w specjalnej szafce. Złotą biżuterię i diamenty zostaw natomiast w domu:P Nie zabieraj ze sobą również materiałów niebezpiecznych – nawet jeśli to tylko zimne ognie;) Wycieczka na Zbiornik to nie impreza – mamy nadzieję, że to oczywiste, ale gwoli formalności – przed wycieczką nie rób sobie zakrapianego „biforu”.

Czego nie wolno robić podczas wizyty na Zbiorniku? Jeśli marzysz o wycieczce, podczas której poćwiczysz umiejętność zrzucania przedmiotów z dużej wysokości, akrobatyczne sztuczki na tarasie, sprint, rzut młotem lub malarstwo plenerowe – nic z tego! Nie zrobi tego również Twój zwierzak, bo w ogóle nie możesz wprowadzić go na teren obiektu.

Mimo powyższych zakazów nie ma wątpliwości, że warto skusić się na wycieczkę. Tym bardziej, że każdy jej uczestnik będzie mógł obserwować niesamowite widoki z pomocą lornetki.

A i jeszcze jedno – nie próbuj walczyć na Kazimierzu ze swoim lękiem wysokości. Wycieczka ma być przyjemnością;) Wyspa Sobieszewska sama w sobie jest tak piękna, że zawsze możesz obserwować Zbiornik z dołu;)

Savoir-vivre opanowany, a zatem widzimy się na wycieczce? Zapisujcie się, o tu: http://www.giwk.pl/zbiornikwodykazimierz/zapisynawizyty.html

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.