Sezon na
gdańskie wodne wycieczki

Choć lato rozkręca się dość nieśmiało, nie tracimy nadziei, że te najpiękniejsze, najbardziej słoneczne i ciepłe dni wkrótce nadejdą. A wraz z nimi – sezon wycieczkowy! Przez najbliższy miesiąc będziemy zachęcać Was do dłuższych i krótszych wypraw na spotkanie z naszymi Wodnymi Urządzeniami 🙂 Każdy znajdzie coś dla siebie.

DLA AKTYWNYCH – ZDROJE

O zaletach regularnego nawadniania nie musimy Was już chyba przekonywać. Picie wody jest szczególnie ważne w ciepłe letnie dni, a także wtedy, gdy jesteśmy aktywni. Bieganie, rower, rolki, pływanie w morskich falach, nordic walking, a może po prostu energiczny spacer? Z pomocą w gaszeniu pragnienia wszystkich mieszkających i przebywających w Gdańsku przyjdą nasze ZDROJE. Jest ich obecnie 18 (5 serwuje pyszną i zdrową wodę z ujęć podziemnych w szczególnie sprzyjającym letnim aktywnościom Pasie Nadmorskim), a jeszcze przed tegorocznym Jarmarkiem Św. Dominika pojawią się 2 kolejne.

POZNAJ GDAŃSKIE ZDROJE >>>

NOWE ZDROJE W HISTORYCZNEJ CZĘŚCI MIASTA >>>

DLA CIEKAWYCH – ZBIORNIK WODY KAZIMIERZ

Edukacyjna wystawa interaktywna, piękne widoki na krajobraz jedynej w swoim rodzaju Wyspy Sobieszewskiej z położonego 45 m.n.p.m (czyli 10 m nad koronami drzew) tarasu widokowego i pełniona na co dzień niezwykle praktyczna funkcja wieży ciśnień. Zbiornik Wody Kazimierz to miejsce dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy.

POZNAJ ZBIORNIK WODY KAZIMIERZ >>>

ZAPISY NA WIZYTY >>>

DLA MUZYKALNYCH – FONTANNA HEWELIUSZA

To już czwarty sezon naszej fontanny, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i wszystkich odwiedzających Gdańsk. W tym roku polubią ją nie tylko fani H2O, ale także melomani!
Za dnia orzeźwienie i kojący szum wody, a w weekendowe wieczory… wodno-świetlno-muzyczny spektakl z towarzyszeniem gdańskich carillonów w ramach akcji WODOWANIE SZTUK.

W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o 21.00 zapraszamy na godzinne koncerty z muzyką na żywo. W soboty i niedziele o. 21:45 warto zobaczyć program specjalny fontanny, podkreślony melodią odpowiednio dobranego utworu wygrywanego przez gdański carillon.

POZNAJ FONTANNĘ HEWELIUSZA >>>

ŚWIATŁO, WODA I DŹWIĘK – NIEZWYKŁY LETNI DUET KONCERTOWY >>>

DLA ROZGRZANYCH – WODNE MGIEŁKI

To antidotum na wysokie temperatury (oby nadeszły :)). Urządzenia wytwarzające wodną mgiełkę włączają się samoczynnie powyżej 26,5°C. Nie moczą ubrań, dając uczucie orzeźwienia w gorące dni. Ciekawa forma architektoniczna świetnie komponuje się w przestrzeni miejskiej, a po zmroku urządzenie staje się atrakcją wizualną, tworząc ciekawe dla oka podświetlane obłoki wodnej mgły. W tym roku na ulicach spotkamy aż 6 mgiełek wodnych w 5 lokalizacjach: na Targu Węglowym, na Podwalu Staromiejskim (skrzyżowanie z ul. U Furty), przy Galerii Bałtyckiej, przy głównym wejściu na plażę na Stogach oraz w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.

ZAMGŁAWIACZ, CZYLI… WODNA INFOGRAFIKA >>>

Odkrywajcie Gdańsk szlakami Wodnych Urządzeń 🙂

Wybierając się na wodną wycieczkę, nie zapomnijcie uwiecznić jej na zdjęciu, a następnie podzielić się nim z nami! Przypominamy o wakacyjnym konkursie fotograficznym. Na zgłoszenia czekamy na naszym facebookowym profilu do końca sierpnia. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy piękną wakacyjną wodną galerię, do której z radością będziemy wracać w ponure jesienne i chłodne zimowe dni 🙂

W WODNYM, LETNIM KADRZE – WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM >>>

About the author