Z wodną inicjatywą

Woda to źródło witalności i nieodłączny towarzysz. Od lat dbamy, aby w Gdańsku pomagała przyjemnie, różnorodnie, aktywnie i zdrowo spędzać czas.

DLA SPRAGNIONYCH. Z roku na rok przybywa miejskich poidełek. Każdego lata spragnionym spacerowiczom serwuje pyszną i zdrową kranówkę mobilna pijalnia wody – saturator.

Gdzie spotkasz ZDROJE?

DLA ROZGRZANYCH. Fontanna Heweliusza jest miejscem spotkań i przynosi ulgę w gorące dni, a w weekendowe wieczory odgrywa wodno-świetlno-dźwiękowy spektakl z carillonem Kościoła Św. Katarzyny. Orzeźwienie podczas upałów zapewniają także zamgławiacze – wodne mgiełki tworzą korzystny mikroklimat, nie mocząc jednocześnie ubrań.

Duet fontanny i carillonu zaprasza na Wodowanie Sztuk

DLA AKTYWNYCH. Po raz szósty pobiegniemy w tym roku do źródeł – święto biegowej aktywności i gdańskiej wody odbywa się w Parku Jelitkowskim, w pobliżu studni głębinowego ujęcia wody Czarny Dwór. Każdego roku połączone jest z rodzinnym piknikiem.

Wodociągowy, niebieski bieg

DLA CIEKAWYCH. Woda łączy się także z aktywnością turystyczną – a to dzięki Gdańskiemu Szlakowi Wodociągowemu, udostępnionemu w całości do zwiedzania w 2018 r. Tworzą go 2 odrestaurowane historyczne zbiorniki wody – Zbiornik Wody Stara Orunia (1869) i Zbiornik Wody Stary Sobieski (1911) oraz nowoczesna wieża ciśnień – Zbiornik Wody Kazimierz (2015).

Gdański Szlak Wodociągowy – przestrzenie zmysłów

 

Które z gdańskich wodnych atrakcji lubicie najbardziej?

Z czym kojarzy Ci się GIWK? – zapytaliśmy niedawno gdańszczan… 🙂 

Następny artykuł

Ponad 9000 gości na Szlaku

About the author