Wystawa edukacyjna „Woda żyje wśród nas”

Od 29 kwietnia spacerowicze przechadzający się na terenie Parku im. Ronalda Reagana mają okazję dowiedzieć się więcej na temat miejskiego obiegu wody, sposobów pozyskiwania wody pitnej i jej oszczędzania. W gdańskim Parku im Ronalda Reagana otwarta została galeria plakatów i komiksów wykonanych przez uczniów gimnazjów i szkół podstawowych – laureatów konkursu „Woda żyje wśród nas”.

Zobacz http://blizejzrodel.pl/post/67557524456/znamy-wyniki-konkursu-woda-zyje-wsrod-nas

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali przedstawiciele organizatorów konkursu: Piotr Kukowski Prezes Fundacji Navigare i Jacek Skarbek Prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, a także Halina Maciejewska reprezentująca Wydział Rozwoju Społecznego.

W pracach konkursowych młodzież zachęca mieszkańców swojego miasta do oszczędzania wody. Dzięki ekspozycji plakatów i komiksów w Parku im. Ronalda Reagana, hasła przygotowane przez uczniów mają szansę trafić do szerokiego grona odbiorców.

To najskuteczniejszy model edukacji – przekazać uczniom rzetelną wiedzę i zmotywować ich do samodzielnego myślenia i twórczego działania. – podkreślał Piotr Kukowski.

Laureatom gratulowali ich szkolni przyjaciele, którzy uważnie przyglądali się wyróżnionym pracom i zgodnie stwierdzili, że dzięki temu, że prace są przygotowane przez ich kolegów, znacznie lepiej zapamiętali ich treści.

Warto wybrać się do Parku im. Ronalda Reagana i podczas spaceru, oglądając edukacyjną wystawę przekonać się, że woda żyje wśród nas.

image

image

image

image

Zachęcamy do odwiedzania:

www.ProgramEdukacjiMorskiej.pl,

www.facebook.com/blizejzrodel, www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej, www.youtube.com/user/PEMGdansk

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.