„Zielona Oczyszczalnia” – rusza cykl zajęć dla gimnazjalistów

Dzięki udziałowi w specjalnym projekcie gimnazjaliści poznają proces oczyszczania ścieków oraz nowoczesne metody produkcji „zielonej energii”. Działania edukacyjne obejmą około 1000 uczniów drugich klas gimnazjalnych ze szkół w Sopocie, gminie Żukowo oraz w gminie i mieście Pruszcz Gdański.

Zajęcia dla gimnazjalistów w ramach projektu „Zielona Oczyszczalnia” będą odbywały się w każdy poniedziałek do końca czerwca 2014 r. Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W tym roku szkolnym wszystkie terminy są już zarezerwowane. W ramach projektu przewidziane jest m.in. zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód oraz Elektrociepłowni Biogazowej, która wytwarza „zieloną energię”. Ponadto, młodzież weźmie udział w warsztatach z zakresu odnawialnych źródeł energii, podczas których będą mogli zbadać wydajność energetyczną takich urządzeń jak ogniwa fotowoltaiczne oraz turbiny wiatrowe.

Do tej pory Oczyszczalnię zwiedzali przede wszystkim uczniowie gdańskich szkół. Obiekt ten przyjmuje nieczystości również z sąsiednich gmin– dlatego zdecydowano się zorganizować takie wizyty dla gimnazjalistów z Sopotu, Żukowa i Pruszcza Gdańskiego.

Głównym organizatorem projektu „Zielona Oczyszczalnia” jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Partnerami są Urząd Miejski w Gdańsku, Gdański Obszar Metropolitalny, Saur Neptun Gdańsk S.A, AQUA-Sopot Sp. z o.o. oraz gminy Sopot, Żukowo i Pruszcz Gdański.

image

image

image

image

image

image

image

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.