Znamy wyniki konkursu „Woda żyje wśród nas”

91 prac konkursowych, 101 uczestników z gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych i rywalizacja na wysokim poziomie – tak przebiegał konkurs „Woda żyje wśród nas”. Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu bądź komiksu związanego z wodą. Wszyscy uczestnicy uwolnili swoją kreatywność i zaskoczyli jurorów oryginalnością, ale zwyciężyć mogły tylko dwie osoby.

Konkurs „Woda żyje wśród nas” skierowany był do uczniów z gdańskich szkół podstawowych (piątej i szóstej klasy), a także szkół gimnazjalnych. Główną ideą było szerzenie wiedzy na temat gdańskiej wody wśród młodych mieszkańców. Dzięki konkursowi uczniowie zyskali wiedzę na temat sposobów pozyskiwania wody pitnej, a także oszczędzania wody i jej oczyszczania. Uczestnicy dowiedzieli się także, w jaki sposób każdego dnia mogą wpływać na środowisko naturalne.

Plakaty i komiksy, które wpłynęły w ramach konkursu były bardzo różnorodne. Stało się tak zapewne dlatego, że temat przewodni można było traktować na wiele sposobów. Zdecydowaną większość stanowił plakat – aż 79 zgłoszeń i właśnie w tej kategorii wybór był najtrudniejszy i wzbudził wiele emocji wśród członków komisji.

Podczas oceniania dla jury bardzo ważny był fakt, iż prace konkursowe pokazały dużą wrażliwość uczniów na zagadnienia związane z wodą. Pod uwagę brano walory artystyczne, jednak istotniejsza była kreatywność i klarowny przekaz ujęty w pracy.

Gala wręczenia nagród odbyła się 20 listopada 2013 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku. W każdej kategorii nagrodzono 5 prac. Dwie laureatki pierwszych miejsc otrzymały tablet marki Samsung.

W kategorii KOMIKS zwyciężyła:

Dominika Walecka, Gimnazjum nr 33, klasa 3F

image

Natomiast pierwsze miejsce w kategorii PLAKAT zajęła:

Laura Karczmarczyk , SP. nr 49, klasa VA

image

Ponadto atrakcyjne nagrody niespodzianki otrzymali:

W kategorii KOMIKS:

II miejsce – Marek Arasimowicz , Piotr Naus , SP. nr 84, klasa VI A

image

III miejsce –Juliusz Banecki , SP. nr 24, klasa VB

image

Wyróżnienia:

Ewa Izdebska, Gimnazjum nr 33, 3E

image

Martyna Suchomska, SP. nr 81, VIE

image

W kategorii PLAKAT:

II miejsce –Martyna Radzicka , Szkoła im. Jana de la Salle, Vc

image

III miejsce –Izabella Grabowska , Gimnazjum nr 21, IIB

image

Wyróżnienia:

Julia Giec , Głębocka Nikola, SP. nr 8, VC

image

Jakub Kozłowski, Klub Przyjaciół Dzieci Neptun w Gdańsku

image

Organizatorzy chcieliby, aby nagrodzone prace znalazły się na tablicach edukacyjnych, umiejscowionych w Parku Reagana. Plakaty i komiksy mogłyby stworzyć niepowtarzalną, wodną historię na terenach rekreacyjnych miasta.

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.