„Biegadżet” na dziś II

Wiesz już, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu podczas biegania. Woda ma jednak swoją wagę nie tylko w tym znaczeniu, że jest istotna – tym razem chodzi nam o kilogramy🙂 Dlatego pozostaje pytanie – jak w miarę bezboleśnie zabrać ją ze sobą w trasę?

źródło:running.answers.com

Ostatnio pisaliśmy o specjalnej sakwie, dzięki której możesz pić wodę prosto z plecaka (http://blizejzrodel.pl/post/86194067414/biegadzet-na-dzis). Co jednak, gdy nie lubisz biegać z ciężarem na plecach? I tu znajdzie się rozwiązanie. A jest nim nasz „biegadżet” na dziś – specjalny pasek, do którego możesz przymocować pojemniki z wodą. Dla wielu z Was może okazać się rozwiązaniem wygodniejszym i bardziej  praktycznym niż plecak.

Na rynku znajduje się bardzo dużo pasów do biegania. Różnią się nie tylko ceną i jakością wykonania, ale również ilością i pojemnością bidonów, które można do nich przymocować. Wolisz biegać z kilkoma małymi buteleczkami czy z jedną większą? Trenujesz na dłuższych trasach (potrzebujesz wtedy więcej wody) czy preferujesz krótsze dystanse? W zależności od Twoich upodobań i specyfiki treningów, możesz wybrać pas skrojony na Twoją miarę:)

Pas do biegania z bidonami 260 ml, cena ok. 60 zł

źródło: decathlon.pl

Pas do biegania z jednym bidonem, który możesz schować z prawej lub z lewej strony, cena ok. 80 zł

źródło: runshop.pl

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Pas jest z pewnością bardziej przewiewny niż plecak, więc będzie przydatny zwłaszcza w gorące dni. Ponadto, ciężar zabieranej ze sobą wody rozkłada się zwykle na kilka mniejszych buteleczek stanowiąc mniejsze obciążenie dla stawów i mięśni, co z pewnością odczujesz np. przy dłuższych dystansach. W niektórych modelach bidony są przymocowane na rzepy, co zwiększa ich mobilność, a Tobie daje dodatkową możliwość rozmieszczenia ich wedle uznania. Wodę masz dosłownie pod ręką. Co więcej, oprócz niej zwykle możesz w takim pasku wygodnie przechowywać też inne potrzebne Ci rzeczy np. portfel, telefon czy klucze.

Pas z 4 bidonami o pojemności170 ml każdy, cena ok. 210 zł

źródło: runshop.pl

Pas do biegania z 2 bidonami i praktyczną kieszonką, cena ok. 40 zł

źródło: tchibo.pl

Zatem co lepsze: pas, plecak, a może jeszcze inny sposób na zabieranie ze sobą w trasę wody? Wybór należy do Was, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, by w taki czy inny sposób, ale nigdy nie zapominać o przysłowiowej butelce wody gdy wybierasz się na trening! Dla osób biegających w pasie nadmorskim jest to tym prostsze, że wody nie trzeba nawet przynosić z domu – alternatywą jest picie lub napełnienie buteleczek wodą ze zdrojów:)

About the author

JOIN THE DISCUSSION