Dlaczego sieci nie lubią śmieci? Dowiemy się po raz trzeci!
Rusza III edycja konkursu edukacyjno-ekologicznego

Edukacja w zakresie naturalnych środków czystości, które możemy wykorzystywać skutecznie w gospodarstwie domowym. To właśnie główny cel konkursu, który odbywa się w związku z tegoroczną akcją Sprzątanie Świata i na którą właśnie od dziś można nadsyłać zgłoszenia. Jakie wyzwanie czeka w tej edycji na uczestników?

Konkurs Dlaczego sieci nie lubią śmieci jest adresowany do uczniów gdańskich szkół podstawowych w wieku 11-13 lat. Tym razem zadaniem uczestników Konkursu będzie przeprowadzenie wywiadu z członkiem rodziny starszego pokolenia (babcia, dziadek, prababcia, pradziadek itp.) na temat naturalnych środków wykorzystywanych kiedyś do czyszczenia różnych powierzchni, wywabiania plam, mycia, itp. Ważne, by wywiad był przygotowany w formie dziennikarskiej (tekst pisany wzbogacony zdjęciami, rysunkami itp.) do publikacji lub jako nagranie audio czy też video.

Dla przypomnienia:

  • w I edycji konkursu zadaniem było przygotowanie wierszowanki, która w błyskotliwy sposób odpowiadała na zadane w tytule konkursu pytanie lub nawiązywała do zagadnienia konkursowego (ochrona ujęć wody oraz instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych przed zanieczyszczeniami)
    DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>
    POZNAJ WYNIKI >>>
  • w II edycji uczestnicy musieli zaprojektować okładkę zeszytu do zajęć z przyrody (rysunek miał nawiązywać do tematyki konkursu i poruszanych w ramach tego konkursu zagadnień).
    DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>
    POZNAJ WYNIKI >>>

Zachęcamy do udziału w III edycji konkursu 🙂 Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2016 r. POWODZENIA:)

Poniżej przydatne materiały i niezbędne informacje:

REGULAMIN KONKURSU

MATERIAŁ MERYTORYCZNY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej: http://www.giwk.pl/article/73713_UWAGA_KONKURS_kolejna_odslona_edukacyjnej_rywalizacji_pn._Dlaczego_SIECI_nie_lubia_SMIECI.htm

About the author