Dlaczego sieci nie lubią śmieci? Rusza 7. edycja konkursu

Edukacyjno-ekologiczny konkurs organizujemy co roku dla podkreślenia idei międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczną edycję przygotowaliśmy dla uczniów szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych w wieku 15-18 lat.

„W pewnym mieście w Europie pojawił się problem…”, czyli zadanie konkursowe

Tym razem prosimy Was o napisanie opowieści narracyjnej w wybranym krótkim gatunku literackim (np. opowiadanie, nowela, bajka), w której pojawi się wątek środowiskowy, związany z merytorycznym przesłaniem konkursu (czyli niewrzucaniem sieci do sieci kanalizacji sanitarnej – odpływu WC, umywalki, zlewu, wanny czy prysznica).

WAŻNE!

  • Praca powinna zawierać maksymalnie ok. 9 tys. znaków ze spacjami (5 stron A4 tekstu).
  • Praca powinna powstać w oparciu o materiał merytoryczny.
  • Tematyka i forma są dowolne – może to być np. opowieść obyczajowa, komedia, dramat (melodramat), science fiction, kryminał, thriller lub horror, fantasy.
  • Przygotowując pracę można sugerować się powszechnie znanymi opowiadaniami, jednak oczywiście nie może to być plagiat 😉
  • Praca powinna zaczynać się od słów „W pewnym mieście w Europie pojawił się problem…”.
  • Przy ocenie Zgłoszeń Konkursowych JURY będzie brać pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem – trafność, oryginalność/kreatywność, wartość merytoryczna i poprawność językowa.

Zaistniej w audiobooku, czyli nagrody

Nagrodą w konkursie jest nagranie w formie audiobooka treści pracy wyłonionej przez JURY, która zostanie poddana korekcie językowej, edytorskiej i redakcyjnej. Odczytanie pracy do audiobooka zostanie powierzone profesjonalnemu lektorowi. Audiobook zostanie upubliczniony w terminie do pół roku od zakończenia Konkursu.

Nagrodą Dodatkową są bony do salonów EMPiK (kwoty będą różnić się w zależności od zajętego miejsca – od I do V).

Terminy 

  • Na zgłoszenia czekamy do 15.11.2021 r.
  • Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni przez JURY do 6.12.2021 r.

Materiały

REGULAMIN KONKURSU

MATERIAŁ MERYTORYCZNY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

About the author