SUCHO JAK… W SKARPETCE! [wodna ciekawostka]

Chyba każdy tego doświadczył i chyba nikt tego nie polubił. Podczas ulewnego deszczu, outdoorowej wyprawy, wakacyjnego festiwalu muzycznego, weekendu na campingu albo po prostu niefrasobliwie wdeptując w kałużę. Woda w… skarpetkach! Jak nie poczuć jej nigdy więcej? W ramach wodnej (a raczej anty-wodnej) ciekawostki – skarpetki totalnie nieprzemakalne.

Przemoczone stopy potrafią wyprowadzić z równowagi. Oprócz humoru, psują też zdrowie – wystarczy chwila i przeziębienie murowane. W takich sytuacjach z ratunkiem mogą przyjść Crosspoint Waterproof Crew Socks, czyli super nieprzemakalne skarpety, stworzone przez produkującą outdoorową odzież dla rowerzystów firmę z Oregonu (Portland, USA).

Wyjątkowość rozwiązania opiera się na specjalnej 3-warstwowej konstrukcji. Z zewnątrz pokryte odporną na ścieranie dzianiną, skarpetki wyglądają niepozornie, wręcz klasycznie. Warstwa środkowa to membrana Artex, która jest nie tylko wodoszczelna, ale (to bardzo ważne zwłaszcza dla osób uprawiających sport) także oddychająca. Najbliższej stopy znajduje się podszewka Coolmax FX, która pochłania wilgoć i wykazuje działanie antybakteryjne. Skarpetki dostępne są również w wersji z podszewką z wełny Merynosów. To naturalne, ale też niezwykłe włókno – termoaktywne (latem chłodzi, zimą grzeje), oddychające i odprowadzające wilgoć. Dzięki temu, że jest cieńsze od klasycznej wełny, nie drapie i jest miłe w dotyku.

 

grafika: thatoregonlife.com

Ten wodoodporny gadżet można nabyć w sieci m.in na https://www.showerspass.com/products/crosspoint-waterproof-hi-viz-crew-socks oraz na Amazonie. Cena w zależności od modelu waha się od 23 do 89 $.

Zainteresowani? Ciekawe, czy taki gadżet poradziłby sobie ze spacerem po zalanym w zeszłym tygodniu Gdańsku… Mamy nadzieję, że nie będzie już okazji, by to sprawdzić – niemniej jednak takie skarpetki mogą się przydać w wielu innych sytuacjach. Kupowalibyśmy!

 

wsparcie merytoryczne: http://thatoregonlife.com/2016/01/7358/, http://hiconsumption.com/2016/01/crosspoint-waterproof-crew-socks-by-showers-pass/ 

About the author