Temat: WODA!

Woda w szkole? Oczywiście do picia, ale nie tylko! Mogłaby stać się tematem niejednego szkolnego przedmiotu. Dlatego od listopada chcemy ruszyć z cyklem H2EDU, w którym comiesięcznie opublikujemy jedną lekcję na konkretny wodny temat. Który z nich wybieracie na przyszły miesiąc?

Tematów mamy 8, a zatem przed nami 8 wodnych lekcji. Przy tak ciekawych zagadnieniach na pewno czas do wakacji zleci szybciej 🙂

BIOLOGIA
Woda to życie. Nic więc dziwnego, że spotkacie się z nią na lekcjach tej nauki przyrodniczej, która zajmuje się przecież właśnie badaniem życia i organizmów żywych oraz zgłębia ich funkcjonowanie w środowisku naturalnym. Poniższy temat będzie więc jak znalazł, zapiszcie go na swojej tablicy!

Temat: Dlaczego woda jest niezbędna do życia?

CHEMIA
Woda jest substancją uczestniczącą w wielu reakcjach chemicznych. Samo H2O to przecież nic innego, jak właśnie jej chemiczny wzór. Na blogu publikowaliśmy już artykuł skupiający się na chemicznych właściwościach wody, dlatego na nadchodzące miesiące proponujemy coś jeszcze innego, bardziej zaawansowanego, ale też bardzo nam bliskiego.

Temat: Oczyszczalnie hydrofitowe – innowacje czerpiące z natury

GEOGRAFIA
Woda to żywioł i nieodłączny element ziemskiego krajobrazu. Na lekcjach geografii nie brakuje informacji o jeziorach, rzekach, morzach i oceanach, czy wodospadach. Wodę można tam poznać także od strony meteorologicznej, zgłębiając tajniki opadów atmosferycznych (o których również pisaliśmy na blogu). Wszystkich, którzy lubią geografię, powinno zaciekawić więc poniższe zagadnienie.

Temat: Depresja, a może kryptodepresja?

FIZYKA
Doświadczenia fizyczne z udziałem wody to potężna dawka wiedzy, ale też rozrywki. Fizyka to jednak także teoria. Wspominaliśmy Wam już o ciśnieniu hydrostatycznym i prawie Pascala. Na jesienne, zimowe bądź wiosenne miesiące proponujemy poszerzenie tego zagadnienia.

Temat: Czy płyny mają swoją mechanikę?

HISTORIA
Starożytne systemy melioracji, z których słynęli Egipcjanie, wojny na morzach i oceanach, dawne łodzie i powodzie, a także susze, które przekładały się na dzieje całej ludzkości – woda jest z nami od zawsze, dlatego także na lekcji historii nie może jej zabraknąć. Zobaczcie, dokąd zabierzemy Was w wodnej historycznej podróży 🙂

Temat: Pierwsze oczyszczalnie ścieków

JĘZYK POLSKI
Począwszy od słów z wodnej rodziny, poprzez literaturę w jakikolwiek sposób związaną z naszą ulubioną substancją, na jej laniu podczas niektórych wypracowań skończywszy. Na naszej wodnej językowej lekcji dowiecie się, jakie książki powinien przeczytać każdy fan naszego profilu.

Temat: Strumień wodnych lektur

WF
Sport i woda to połączenie oczywiste i bardzo udane. Ich wspólnym mianownikiem jest ZDROWIE, o którym piszemy na blogu często, ale… nigdy za wiele. Dlatego na kolejne miesiące proponujemy kolejne wodno-zdrowotne zagadnienie.

Temat: Aqua aerobik, czyli przyjemne z pożytecznym

PLASTYKA
Sztuka wody? Czemu nie! Nasza ulubiona substancja może być nie tylko tematem, ale także narzędziem działań artystycznych. Skupimy się na tym drugim aspekcie …

Temat: Malowanie na wodzie, czyli poznaj sztukę Ebru

Mamy nadzieję, że nasz program edukacyjny na najbliższy rok szkolny przypadł Wam do gustu. Przedmioty będziemy wybierać losowo – chyba, że macie jakieś preferencje co do kolejności tematów. Jeśli tak – koniecznie dajcie nam znać w komentarzach lub pisząc do nas wiadomość prywatną na FB.

About the author