Aktywodności wakacyjne czas start!

W końcu nadeszły. Upragnione wakacje;) Nie bylibyśmy sobą, gdyby nie kojarzyły się nam one z czasem na wodne aktywności. Czy wypróbujecie którąś z nich tego lata?

Narty – nie tylko zimą!
źródło: vintagesportsequipmentiau.wordpress.com

Sporty wodne to temat długi jak… rzeka;) Jest ich bardzo wiele. Od relaksacyjnych i bezpiecznych, przez mocno wysiłkowe, aż po skrajnie ekstremalne. Od tych, do których uprawiania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, aż po takie, które wymagają sporych inwestycji. Dla każdego coś miłego. Wybierzcie, co chcecie, ale jedno jest pewne – jako fani Bliżej źródeł na jakiś wodny sport tego lata po prostu musicie się skusić;)

Pierwsze skojarzenie – pływanie. O jego zaletach pisaliśmy już niejednokrotnie (o na przykład tu: http://blizejzrodel.pl/post/103637273749/marsz-na-basen). W chłodniejsze dni warto wybrać się na basen (o na przykład ten: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,38199.html). Lecz kiedy słońce praży, nie pozostaje nic innego, jak wskoczyć do wody w plenerze. Morze, jezioro, otwarty aquapark – każde miejsce jest wspaniałym wyborem na letnie dni!

Świetnym pomysłem na krótki wakacyjny wypad za miasto jest spływ kajakowy. Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół i wspólnie pokonujcie rzeki oraz jeziora. Kajaki znakomicie kształtują ramiona, a do tego uczą zespołowego działania. Pływanie kajakiem to metoda na dotlenienie, złapanie słońca (i naładowanie organizmu witaminą D), a także poprawę humoru – przy każdej wywrotce salwy śmiechu gwarantowane! Do tego to całkiem niedrogi sposób aktywnego spędzania czasu. Całodniowe kajakowanie to solidny wycisk, za który nie zapłacisz wiele. Tym bardziej, że – jak można wnioskować przez analogię do znanej reklamy – „Uśmiech na twarzy i zdrowy wodny wysiłek – bezcenne” 😉

A skoro już jesteśmy przy kajakach – tych, którzy mają więcej pieniędzy i chcą być oryginalni, a ponadto cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, z pewnością zainteresuje taki oto wodny gadżet:

Że co, że jak? Kajak!
źródło: coolthings.com

To innowacyjny kajak, który składa się (i rozkłada rzecz jasna) jak origami;) Lekki, wygodny i stylowy – gdy nim nie pływasz, złożony – wygląda prawie jak teczka z rysunkami lub projektami architektonicznymi, a Ty możesz sprawiać wrażenie studenta ASP 😛
Więcej informacji o kajaku znajdziecie na http://www.coolthings.com/oru-folding-kayak/

A wielbiciele sportów ekstremalnych? Ci mogą spróbować np. czegoś takiego:

źródło: przyjaznywroclaw.pl

Co to takiego? Nie, to nie nowoczesny sprzęt straży pożarnej. To tylko FlyBoard – czyli jeden z nowszych (choć jego debiut nastąpił już w 2011 r. w Paryżu) trendów w sportach ekstremalnych. Jeśli chcesz polatać nad wodą, to coś dla Ciebie. Jak to działa? Zakładasz specjalne buty, które łączą się z równie specjalnym wężem. Ten z kolei jest podłączony do skutera wodnego, dzięki czemu może zassać wodę pod ciśnieniem tak dużym, że Ty możesz śmiało unosić się nad wodą. To nie wszystko – możesz też z impetem do niej wskakiwać i wynurzać się z gracją niczym rasowy delfin;) A kiedy już opanujesz podstawowe ruchy, zacznij ćwiczyć wodno-powietrzne ewolucje. Brzmi ciekawie? A tak wygląda:

Który z powyższych sportów najbardziej do Was przemawia? Mamy nadzieję, że w ciągu wakacji poświęcicie trochę czasu na wodne aktywności. A jeśli już bardzo nie chcecie się ruszać i wolicie spędzać czas leniwie, zróbcie to przynajmniej w taki sposób (przypominamy, że http://blizejzrodel.pl/post/118945459129/wodna-kokosanka-czemu-nie ):

źródło: humansarefree.com

About the author

JOIN THE DISCUSSION