BABCIU, DZIADKU, PIJ WODĘ!

Nawadnianie jest szczególnie ważne w wieku seniorskim. Tymczasem u starszych osób często zmniejsza się poczucie pragnienia, co utrudnia wsłuchiwanie się w potrzeby organizmu.

Z upływem lat coraz rzadziej odczuwa się potrzebę picia, bo spada wrażliwość ośrodków mózgowych. Mózg nie wysyła odpowiednich impulsów odpowiedzialnych za pragnienie. Słuchanie sygnałów płynących z ciała już nie wystarczy, tymczasem o regularnym nawodnieniu pamiętać wciąż trzeba.

W wieku seniorskim zawartość wody w organizmie spada nawet o 20%. Odwodnienie może być bardzo groźne dla zdrowia, niosąc ze sobą wiele przykrych dolegliwości. Dobre nawodnienie to silniejszy i pełen energii organizm, a także bardziej elastyczna skóra. To lepiej funkcjonujący układ odpornościowy i pokarmowy, mniejsze ryzyko demencji oraz lepsze wchłanianie wszystkich substancji odżywczych i rozpuszczalnych w wodzie witamin (zwłaszcza B i C).

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka przypomnij swoim najbliższym jak ważne jest regularne picie wody, nawet mimo braku pragnienia. Jak skłonić ich do dbałości o konsekwentne nawadnianie i dlaczego warto to zrobić? Podpowie Wodna Infografika.

babcia-dziadek

Szukasz prezentów na weekendowe babciowo-dziadkowe święto? Zainspiruj się wodnie 🙂

Wodny prezent na Dzień Babci >>>
Wodny prezent na Dzień Dziadka >>>

wsparcie merytoryczne: blog.softwater.com.pl, dietetycy.org.pl, domyseniora.pl, rynekseniora.pl, z-pamietnika-dietetyka.pl, fit.pl, senior.pl, poradnikzdrowie.pl

Poprzedni artykuł

Dr Napar

Następny artykuł

ZIMOWE ASY PRZYPRAWOWE

About the author