Nie dbasz o środowisko?
Nie dbasz o siebie!

Choć jeszcze nie czujemy ich na własnej skórze, myślami wybiegamy ku cieplejszym dniom i budzącej się do życia zieleni. Wiosna, która właśnie dziś ma swój pierwszy meteorologiczny dzień, napawa nadzieją i skłania do zmian. Naszym marzeniem jest, by dotyczyły one dbania nie tylko o siebie, ale także o środowisko naturalne. 

Przyroda rozkwita – warto, by również każdy z nas poczuł się kwitnąco. Wiosna to czas, w którym najczęściej przechodzimy na dietę i zaczynamy się więcej ruszać. Bardziej dbamy o samopoczucie i urodę, porzucamy złe nawyki. Wsparciem w osiąganiu zdrowych celów może być oczywiście WODA. Oczyszcza organizm, dodaje energii, zdrowia i urody. By jednak mogła nam pomóc w odzyskaniu sił witalnych, i my musimy zadbać o jej jakość.

Czy wiesz, że substancje chemiczne zawarte np. w kosmetykach czy środkach czystości mogą być szkodliwe dla wody w środowisku naturalnym? Najbardziej jaskrawym przykładem są PEELINGI. Korzystasz z nich? Zwróć uwagę na ich skład. Nie kupuj tych, w których substancją złuszczającą są drobinki tworzyw sztucznych– wybierz te np. na bazie cukru lub soli. Oczyszczalnie ścieków nie są jeszcze technologicznie przystosowane do tego, aby wychwycić drobinki z peelingu. Trafiają więc do środowiska wraz z oczyszczoną wodą, wpływając negatywnie na jakość wód i szkodząc organizmom wodnym (które mylą je z pokarmem). A przecież właśnie ze środowiska naturalnego czerpiemy pożywienie i właśnie w nim żyjemy. Koło się zamyka.

Zdrowie człowieka i stan naszej planety są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dlatego jeśli z okazji wiosny chcesz zadbać o siebie – warto pomyśleć globalnie i zadbać też o swoje otoczenie. 

Wybieraj naturalne produkty, które nie szkodzą ani Tobie, ani środowisku. Myśląc o ekologii – dbasz o siebie! Tej wiosny zdecyduj się na detoks nie tylko Twojego ciała, ale także otoczenia. Już drobne zmiany mogą wpłynąć na Ciebie, na Twój dom i środowisko, w którym żyjesz.

Wiosna to świetny czas, by wprowadzić świadomość ekologiczną na dobre do swojej codzienności. Gotowi?

Zostańcie z nami – już wkrótce powiemy Wam JAK konkretnie to zrobić.

About the author