„Water and Jobs” oraz gdańskie WODOWANIE LATA – idea obchodów Światowego Dnia Wody 2016

Każdego roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod innym hasłem. W 2014 r. brzmiało ono Woda i Energia (Water &Energy), rok temu – Woda i Zrównoważony rozwój (Water&Sustainable development). Hasło tegorocznych obchodów to Water and Jobs. Co się za nim kryje?

Przypominamy, że Światowy Dzień Wody (World Water Day) to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 r. Obchodzone jest corocznie 22 marca. Ideą obchodów (pierwsze odbyły się w 1993 r.) jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem, które ma zwracać uwagę na różnorodne wodne aspekty. Tegoroczne hasło to Water and Jobs wraz z dopowiedzeniem Better water, better jobs. Obchody mają podkreślić relację między wodą i godnymi warunkami pracy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i poszanowania praw człowieka, również w kontekście dostępu do wody pitnej.

Odpowiednia jakość wody to czynnik umożliwiający godną pracę.


Woda i praca to również kwestia racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi:

By dowiedzieć się więcej o idei obchodów tegorocznego Światowego Dnia Wody pod hasłem Water and Jobs, zapraszamy na stronę Un-Water. W szczególności jednak polecamy profil YouTube, na którym znajdziecie trailer kampanii oraz kilka krótkich animowanych filmików, które w ciekawy sposób przybliżają jej założenia.

GDAŃSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY
Pamiętacie bicie rekordu w piciu wody w 2014 r. i zeszłoroczną Modę na gdańską wodę? Co czeka Was w tym roku? Przekonacie się podczas eventu, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 21 marca, w dobrze znanym Wam już miejscu – czyli przy gdańskim kinie Krewetka. Start punktualnie o 11:00. Choć to pierwszy dzień wiosny, my nastrojem wybiegamy już do kolejnej pory roku. Spróbujemy poczuć upalny i radosny klimat letniej beztroski:) Jak to osiągniemy?

• Celuj w lato… kroplami wody!
Podczas happeningu będziecie mogli poćwiczyć swoją celność, rzucając specjalnymi „piłko-kroplami” do celów, zlokalizowanych na mapie Gdańska. Co będzie głównym celem tego celowania? Tajemnica! Dowiecie się już w poniedziałek. Możemy powiedzieć tylko tyle, że cel jest szczytny i jego realizacja z pewnością sprawi Wam radość, a nawet będziecie mieli okazję poczuć ją na własnej skórze!

• Zapozuj w letnim foto-atelier
Przygotowujemy dla Was prawdziwie upalny plener fotograficzny, w którym będziecie mogli zapozować do profesjonalnych zdjęć. Letnia pamiątka fotograficzna już w marcu? Z nami to możliwe Przyjdźcie i przekonajcie się, jak przyjemnie znaleźć się w roli wodnego modela.

• Wodne letnie gadżety
Nie byłoby Światowego Dnia Wody bez wodnych gadżetów. W tym roku z racji tego, że wodujemy lato – będą mocno związane właśnie z tą porą roku. Co najważniejsze – będziecie mogli je sami zaprojektować dzięki naszej aplikacji. Start już w poniedziałek!

• Jeszcze więcej informacji o wodzie
Pamiętacie nasz zeszłoroczny magazyn WODASHION? Z przesyłanych przez Was wiadomości wynika, że bardzo się Wam spodobał i znaleźliście w nim wiele ciekawych informacji. Dlatego w tym roku postanowiliśmy stworzyć II wydanie magazynu. Znajdziecie w nim jeszcze więcej ciekawostek związanych z wodą i garść porad, które pomogą przetrwać letnie upały (warto przygotować się zawczasu:)). Nie zabraknie odniesienia do hasła Water&Jobs – poznacie bowiem wodne profesje oraz dowiecie się, które branże powinny szczególnie zadbać o nawadnianie. A co najważniejsze, przekonacie się, kto będzie największą gwiazdą tegorocznego WODOWANIA LATA.

Przekonani? Mamy nadzieję, że tak. Przyjdźcie do nas w poniedziałek i zwodujcie lato razem z nami:) Do zobaczenia 21 marca przy Krewetce. Będziemy na Was czekać od godziny 11:00.

About the author