Bądź wodooszczędny!

Dziś Światowy Dzień Oszczędzania.. Jak zmniejszyć wydatki dbając jednocześnie o środowisko? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest racjonalne korzystanie z wody.

Ile razy dziennie się myjemy? Zależy to w dużej mierze od naszego trybu życia, a także od pory roku. Częstotliwość kąpieli wzrasta gdy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, a także podczas upalnej letniej aury. Jednak generalnie, uściślając, każdy z nas kąpie się przeciętnie raz dziennie. W skali roku jesteśmy w stanie wiele zaoszczędzić.

Zdrowiej i taniej – przede wszystkim prysznic

Jednorazowa kąpiel w wannie to zużycie około 200 litrów wody. Tymczasem biorąc 5-minutowy prysznic wykorzystujemy ich zaledwie 60! Co za tym idzie, jeśli na stałe zrezygnujemy z moczenia się w wannie na rzecz krótkich pryszniców – w ciągu roku możemy zaoszczędzić ponad 51 m³ wody!

Czteroosobowa rodzina zmniejszy w ten sposób zużycie o ponad 200 m³ rocznie, oszczędzając kwotę, która wystarczyłaby jej na opłacenie tygodniowych wczasów na Kaszubach! Żeby wyobrazić sobie skalę oszczędności warto wiedzieć, że 200 m³ to dzienna racja wody aż dla 100 tys. osób, czyli miasta wielkości Słupska!

image

Zobacz również film o oszczędzaniu

Poprzedni artykuł

Woda - nie przelewaj!

Następny artykuł

Woda – źródło życia

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.