DESZCZ? Lubię to!

Naszym żywiołem jest woda. Deszczówka nie jest tu wyjątkiem 🙂 Dlaczego warto pokochać deszcz? Poznaj 5 powodów.

Poszukując informacji związanych z deszczem natknęliśmy się w sieci na nurtujące internautów pytania w stylu: „Dlaczego lubię deszcz? Czy to uwarunkowane psychologicznie?” albo „Jaki rodzaj osobowości mają ludzie lubiący deszcz?”. Deszcz kojarzy się często z czymś na tyle nieprzyjemnym, że lubienie go skłania do zastanowienia nad własną psychiką… Niesłusznie! Jest sporo przyczyn, dla których warto zaprzyjaźnić się z kroplami wody spadającymi prosto z nieba. Wiedzą o tym z pewnością tzw. „pluwiofile” (ku naszemu zdziwieniu, funkcjonuje już nawet takie określenie), czyli osoby, które deszcz po prostu KOCHAJĄ. Musimy przyznać, że choć nie znaliśmy tego określenia wcześniej, to jednak świetnie do nas pasuje.

JAK POWSTAJE DESZCZ, CZYLI DESZCZOGENEZA >>>

1. Deszcz uczy koncentracji.

To najlepsza okazja, by skupić się głównie na kroplach uderzających o ziemię i na tym, by w pełni poczuć ożywcze powietrze, a także na tym, by zgrabnie przeskakiwać kałuże lub by ostrożniej niż zwykle prowadzić samochód. Narzekasz na zbyt dużo rozpraszaczy? Gdy pada deszcz, momentalnie bledną, a Ty wyostrzasz zmysły!

2. Naucz się lubić deszcz, a nauczysz się także nie przejmować błahostkami.

Jeśli zniszczona fryzura i przemoczone ubranie nie decydują o Twoim samopoczuciu, nie zniszczą go także inne drobnostki. Deszcz pomaga przyzwyczaić się do tego, że nie zawsze wszystko jest idealne – niedogodności pogodowe hartują na przeciwieństwa losu. Choć piękny – kojarzy się z melancholią. Dlatego ludzie, którzy lubią deszcz, potrafią dostrzegać piękno nawet w smutku, mają więc większą siłę psychiczną.

3. Deszcz to także idealna okazja, by spędzić dzień wolniej niż zwykle i po prostu odpocząć.

Dobra książka, aromatyczna herbata, gorąca czekolada, miękkie poduszki, mruczący na kolanach kot… Takie okoliczności zdecydowanie bardziej pasują do deszczowego, niż do słonecznego dnia. Do tego wydawane przez uderzające o szyby krople dźwięki, które uznawane są za jedne z najbardziej uspokajających na świecie. Deszcz to przyzwolenie na mniejszy niż zwykle pośpiech. Nie da się ukryć, że (choć bardzo cenimy punktualność) podczas deszczowego dnia dużo łatwiej wybaczyć spóźnienia do szkoły lub pracy. Można mieć wtedy więcej czasu dla siebie – także dlatego, że nie trzeba poświęcać go na podlewanie kwiatów w ogrodzie czy na balkonie. Te dodatkowe minuty proponujemy spędzić np. na wyznawaniu miłości lub romantycznych pocałunkach – wszak każdy wie, że najbardziej romantyczna sceneria to ta w strugach deszczu.

4. Deszcz to wspaniałe okoliczności biegowe.
Nie mamy na myśli joggingu podczas gigantycznej ulewy (wtedy już lepiej po prostu pójść na basen), ale bieganie podczas delikatnego deszczu to fantastyczna sprawa! Próbowaliście? Jeśli tak – wiecie, o czym mowa. Jeśli nie – koniecznie spróbujcie przy najbliższej okazji. Wystarczy włożyć na głowę czapkę z daszkiem oraz pamiętać o butach na porządnej podeszwie i odzieży termoaktywnej. Radość, poczucie niesamowitej wolności i porządny zastrzyk naturalnych endorfin gwarantowane!

5. Deszcz to możliwość oszczędzania.
Zasoby wody wciąż się kurczą, racjonalne nią gospodarowanie staje się więc koniecznością. Jednym ze sposobów jest zamontowanie specjalnej instalacji, która pozwoli gromadzić wodę deszczową (jest na to wiele sposobów: poczytajcie np. tu lub tu). Taka woda świetnie nada się np. do prania, spłukiwania w toalecie lub podlewania kwiatów (nie można jej używać jedynie do mycia i celów spożywczych).

PS. NO I NAJWAŻNIEJSZE – GDY PADA DESZCZ, MOŻESZ UBRAĆ KALOSZE! >>>

rain-791893_1920

A Ty, za co lubisz deszcz?

wsparcie merytoryczne: lifehack.org, hellogiggles.com, buzzfeed.com, ow-here-this.timeout.com, thoughtcatalog.com, sparkpeople.com, quora.com

Następny artykuł

WODY DLA URODY!

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.