IGLASTA KRÓLOWA ŚWIAT

Pięknie wygląda, pachnie i dodaje uroku świątecznym chwilom – nie tylko dlatego, że skrywa pod sobą wymarzone prezenty. Nie wyobrażamy sobie bez niej magii bożonarodzeniowych świąt. Jaka jest jej historia i jak o nią dbać, by była piękna i zdrowa?

W Polsce najpopularniejsze są tradycyjne świerki. Często też decydujemy się na bardziej trwałe, ale mniej pachnące jodły kaukaskie. Choć zdecydowanie wolimy choinki żywe od tych sztucznych, to jednak każdego roku jest nam przykro, gdy po świętach widzimy wysuszone i pozbawione igieł drzewka zalegające w okolicach śmietników. Dlatego staramy się wybierać te doniczkowe – takie, które naprawdę mają zachowane korzenie i co za tym idzie – można je później zasadzić w ogródku lub na działce.

POBIERZ CHOINKOWĄ TAPETĘ NA PULPIT I KOLOROWANKĘ >>>

Choinka, podobnie jak człowiek – potrzebuje wody! Pamiętaj więc, by codziennie sprawdzać i w razie potrzeby uzupełniać stan nawodnienia drzewka. Zadbaj także o odpowiednią wilgotność pomieszczenia, w którym postawisz iglastą królową świąt. Więcej wskazówek znajdziesz na wodnej infografice:

choinka

Poprzedni artykuł

WALCZ Z ZIMOWĄ SUSZĄ

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.