KOCHAM CIĘ,
NAWODNIJ SIĘ!

Czy Twoja druga połówka wie, jak ważne jest regularne picie wody?

Okazywanie miłości to nie tylko wielkie słowa, bukiety kwiatów i romantyczne wyjazdy. To także drobne (ale znaczące!) codzienne gesty, które dają sygnał „zależy mi na Tobie!”. Dlatego jeśli Twoje uczucie kwitnie, ale Twoja druga połówka usycha, bo nie pije wystarczającej ilości wody – najwyższa pora to zmienić. Może nadchodzące Walentynki będą dobrą okazją do wprowadzenia zdrowych nawyków? Mamy na to 5 sposobów!

1. Nie-śniadanie do łóżka

Zacznijcie dzień od wspólnie wypitej ciepłej wody z cytryną, którą przygotujesz i przyniesiesz do łóżka (zamiast trochę już oklepanego romantycznego śniadania). Jesteśmy przekonani, że Twoja druga połówka Ci nie odmówi!

KIEDY CYTRYNA LUBI SIĘ Z WODĄ? >>>

2. Nalano do stołu

Zupa może być pysznym i pełnowartościowym sycącym posiłkiem (np. dzięki dodaniu do niej kaszy, ryżu, ziemniaków, chudego mięsa czy warzyw strączkowych). Jest bogata w witaminy, które warzywa jedzone „na sucho” utraciłyby wraz z odcedzaniem wody. I w końcu – może świetnie wspomóc nawadnianie organizmu. Jeśli kochasz kogoś, kto nie kocha wody – zacznij gotować mu zupy 🙂

DLACZEGO WARTO JEŚĆ ZUPY? >>>

3. Siódme poty

Zamiast na kolację czy do kina – wybierzcie się na siłownię lub basen, a na później na saunę. Aktywność to świetny sposób na dobry humor i oczyszczenie organizmu, ale także na… zwiększenie pragnienia! Po godzinie intensywnego wysiłku z pewnością ochota na wodę będzie większa.

ĆWICZ I NAWADNIAJ ORGANIZM! >>>

4. Porządki (dla opornych)

Zrób remanent w kuchennych szafkach. Postaraj się, by zniknęły z nich wszystkie sztucznie dosładzane napoje, a pojawiła się woda, herbaty i dodatki (np. kurkuma, imbir, bazylia, mięta, ogórek, pieprz cayenne, cytrusy). Gdy znikną niezdrowe pokusy i po prostu nie będzie innego wyboru, Twoja druga połówka (z Twoją pomocą!) ochoczo zabierze się do przygotowywania wodnych napojów. Choć dla niektórych drastyczna – to niezwykle skuteczna metoda.

WODA W WIELU SMAKACH >>>

5. List w butelce (albo w szklance)

Zostaw ukochanej osobie na biurku szklankę z wodą – naklej na nią karteczkę z kilkoma miłymi słowami lub zabawnym rysunkiem. Wrzuć to torby lub plecaka butelkę wody, która przyda się podczas pracowitego dnia – na etykiecie dopisz (np. markerem) również kilka ciepłych słów od siebie. Taka niespodzianka rozczuli i skłoni do refleksji. I nawet jeśli na początku główną motywacją do picia wody będzie chęć, by nie sprawić Ci przykrości – z czasem nawadnianie stanie się świadomą decyzją, wpływającą na lepsze samopoczucie.

PROSTE TRIKI NA WODNE NAWYKI >>>

KOCHANIE PRZEZ NAWADNIANIE – DO TEGO WAS NAMAWIAMY.

PRZYŁĄCZYCIE SIĘ? 🙂

Poprzedni artykuł

CZEGO NIE WIESZ
O PINGWINACH?

Następny artykuł

Zakochaj się… w wodzie!

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.