(Nieza)wodne postanowienia noworoczne – spróbuj!

Podobno tylko 8% z nas spełnia swoje noworoczne postanowienia. Dlaczego tak się dzieje i jakie są najczęstsze z nich? Czy w jakikolwiek sposób wiążą się z wodą? OCZYWIŚCIE 🙂

Z końcem roku często obiecujemy sobie, że w kolejnym wprowadzimy do naszego życia pozytywne zmiany. Niewielu z nas udaje się w tym zamiarze wytrwać. Co najczęściej chcemy zmienić? Wielu z nas myśli o szeroko pojętym zdrowszym trybie życia: zmianie diety czy przejściu na tę odchudzającą, zerwaniu z ewentualnymi nałogami, większej dawce ruchu (baseny, fitness kluby czy siłownie na początku nowego roku przeżywają prawdziwe oblężenie) lub nadaniu swojemu życiu spokojniejszego rytmu (koniec z pracoholizmem, a po godzinach – spędzaniem wolnego czasu przed telewizorem lub komputerem!). Często chcemy też uporządkować swoją sytuację finansową (patrz: grafika przedstawiająca wyniki badań przeprowadzonych przez Millward Brown dla KRUK). Na liście noworocznych postanowień Polaków od lat można znaleźć również zmianę pracy lub awans, podróżowanie, spędzanie większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także… chęć spotkania miłości swojego życia!

image

Badanie przeprowadzone 28.11.14 r. na grupie 1000 osób w wieku 15-75 lat

Dlaczego aż 92% z nas nie jest w stanie wdrożyć noworocznych postanowień w życie codzienne? Cóż, często pod koniec roku jesteśmy wypoczęci (po świątecznej przerwie) i pełni energii – stąd łatwiej nam o chęć zmian. Gdy jednak świąteczno-noworoczny (dla wielu z nas najprzyjemniejszy w roku) czas dobiega końca i musimy znów zmierzyć się z szarą (i w tym okresie zwykle mroźną) rzeczywistością – stopniowo zaczynamy tracić wcześniejszą werwę. Co tu kryć, na co dzień brakuje nam wytrwałości i silnej woli, a 1 stycznia nie jest niestety datą na tyle magiczną, by nam ich dodawać.

Tak naprawdę, każdy dzień jest tak samo dobry na postanowienia, jeśli tylko będziemy chcieli je zrealizować! Właśnie dlatego radzimy przede wszystkim: nie zrażać się! Nawet jeśli przez kilka dni po sylwestrowej zabawie nie będziecie czuć się na siłach, by np. biec na siłownię lub wprowadzać zmiany w  diecie – zrób to później (zgodnie z zasadą „lepiej późno niż wcale”). Nie musicie wszystkich postanowień wprowadzać od razu! Małymi kroczkami w końcu dojdziecie do celu. Nie bądźcie więc dla siebie zbyt surowi – swoją drogą to też może być dobre postanowienie:)

image

Postanowienia noworoczne Polaków na rok 2011
źródło: ipsos.pl

Czy postanowienia noworoczne w jakikolwiek sposób wiążą się z wodą? Nawet nie wiecie, jak bardzo;)

A zatem – jeśli chcecie, by noworoczne postanowienia stały się rzeczywistością – nie zapominajcie o wodzie:) 

image

źródło: keepcalm-o-matic.co.uk

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.