Rusza lato – ruszamy nad wodę :)

Na plaży… na plaży fajnie jest! Tym bardziej, że gdańskie kąpieliska mogą pochwalić się prestiżowym certyfikatem Błękitnej Flagi 🙂 Warto jednak pamiętać o kilku zasadach nadwodnego savoir-vivre’u.

Błękitna Flaga (Blue Flag) to międzynarodowy program zainicjowany w 1985 r. przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Kopenhadze. Celem programu jest wyróżnianie zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju kąpielisk i marin.

W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.

Wyróżnienie jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

W tym sezonie na gdańskich plażach oraz przystaniach żeglarskich będzie powiewało aż 10 Błękitnych Flag! 🙂 Znajdziecie je na kąpieliskach Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy, Stogi, Sobieszewo i Orle, a także na przystaniach  Marina, Żabi Kruk, Tamka oraz (po raz pierwszy) Sienna Grobla 🙂

By czas spędzony na gdańskich plażach był dla wszystkich przyjemny, nie zapominajcie o najważniejszych zasadach plażowego dobrego zachowania. Nad wodą jest miejsce dla wielu osób – warto więc, by każdy mógł cieszyć się plażowaniem na swój sposób, nie przeszkadzając przy tym pozostałym 🙂

sv-01-01

Poprzedni artykuł

CZAJNIKU, ODKAMIEŃ SIĘ!

Następny artykuł

WODA I LETNIE KILOGRAMY

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.