Woda do picia, głowa do góry!

Czujecie się wiecznie zestresowani i zmęczeni? Może to przesilenie. Może macie za dużo na głowie. A może po prostu wypijacie za mało wody. Sprawdźcie to!

źródło: www.bodyenlightenment.me

Woda ma niezwykłą moc. Jej regularne picie jest w stanie znacznie poprawić samopoczucie, a co za tym idzie – komfort życia. Zadziwiająco wielu z nas nie zdaje sobie jednak z tego sprawy. Często bywa tak, że zmęczenie, stres i zły stan zdrowia przypisujemy niewłaściwym czynnikom… Czasem wystarczy zacząć regularnie pić wodę i wszystkie przykre dolegliwości znikną!

Nie każdy wie, że jedną z głównych przyczyn zmęczenia jest odwodnienie. Organizm, któremu nie dostarczamy odpowiedniej ilości płynów ma znacznie zmniejszoną wydolność, a co za tym idzie – już nawet przeciętna aktywność sprawia nam problem. Tymczasem woda dotlenia krew i dostarcza istotnych składników wszystkim komórkom ciała. Dzięki temu w dobrze nawodnionym organizmie serce nie musi pracować bardzo intensywnie gdy pompuje krew. A my mamy więcej energii!

 

Brak wody to nie tylko brak witalności. Niedobór płynów to również gorsza kondycja psychiczna przejawiająca się zdenerwowaniem i mniejszą odpornością na stres. Nic dziwnego – tkanka mózgowa w aż 70% składa się właśnie z wody. Dlatego gdy jej brakuje – nasze nerwy pracują dużo gorzej. Chcemy zachować pogodę ducha? Miejmy przy sobie wodę. Zawsze!

Zmęczenie i stres odbijają się często na naszej skórze. Cera staje się blada lub poszarzała, a twarz nabiera smutnego wyrazu spotęgowanego przez zmarszczki oraz cienie i worki po oczami. Stop, tak nie musi być! I wcale nie musicie wydawać na walkę z tym problemem wielkich pieniędzy w sklepie bądź salonie kosmetycznym. Wystarczy woda! To najzdrowszy naturalny kosmetyk, w pełni skuteczny przy regularnym stosowaniu! Po pierwsze, dzięki nawodnieniu komórki skóry spulchniają się, co skutkuje gładszą cerą i młodszym wyglądem. Dzięki wodzie skóra nabiera również promiennego zdrowego kolorytu – wszystko dlatego, że regularnie pijąc, wypłukujemy nieczystości i poprawiamy krążenie.

 

Od nadmiaru informacji boli Cię głowa? Niemożliwe… Za ból głowy najczęściej odpowiedzialny jest… brak wody w organizmie! Dlatego uśmiechnij się i zacznij regularnie pić wodę już teraz. Na pewno poczujesz większą energię i chęć do życia. Zmęczenie, zniechęcenie i ból głowy będą się zmniejszać z każdym łykiem.

Do dzieła!

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.