Woda…pij śmiało!

Zdrowa, smaczna, orzeźwiająca, idealnie komponująca się z wieloma dodatkami, poprawiająca humor i dodająca energii. Tak, to właśnie woda! Pewnie niejeden raz spotkaliście się z namowami do jej picia. Niezależnie od tego, czy były to artykuły w prasie, reportaże w telewizji, strony internetowe czy rodzice lub nauczyciele – jeśli do tej pory nikt i nic nie przekonało Was do regularnego nawadniania organizmu, to my z chęcią podejmiemy się tego zadania;)

„Ożywia umysł i ciało!”

Tak naprawdę ten slogan z kampanii reklamowej popularnego napoju energetyzującego idealnie odnosi się właśnie do wody! Woda to więcej energii i bardziej optymistyczne podejście do codzienności. Woda to również gładka i jędrna skóra oraz promienna twarz. Woda to lepsze samopoczucie i bardziej regenerujący sen. Nie wierzysz? Sprawdź to.

DoWody na zdrowie!

To nie przelewki! Dzięki zawartym w wodzie pierwiastkom takim jak magnez, potas, wapń czy sód, nawodniony organizm zyskuje siłę, by bez przeszkód funkcjonować na pełnych obrotach. Wątpisz w to? Przekonamy Cię, że woda daje moc. Nie bądź suchar, pij wodę! Zacznij już dziś i zobacz, jak wiele możesz zyskać.

No dobra, pijemy! Tylko ile?

Podziel swoją wagę przez 30. Dla przykładu, osoba ważąca 60 kg powinna wypijać dziennie około 2 litry wody.  Pamiętaj o tym, by pić regularnie – najlepiej często w małych dawkach. Najwięcej wody wypijaj po przebudzeniu – dzięki temu łatwiej będzie Ci wkroczyć w nowy dzień.

A jeśli jednak nie?

Picie wody to same korzyści. Z kolei  jej niedobór może spowodować w organizmie poważne szkody. Czy wiesz, że zaledwie 2% niedoboru wody skutkuje znacznym pogorszeniem koncentracji? Gdy sięga on 10% – stajemy się całkowicie niezdolni do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego.

Don’t worry, pij wodę!

Nawodniony organizm to zadowolony organizm! Masz dość stresującego trybu życia? Zacznij zmiany od…wody! Tkanka mózgowa składa się z niej w aż 70-80%. To dlatego nawadniając organizm przywracamy mu równowagę i obniżamy poziom stresu.

Już w piątek Światowy Dzień Wody! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek – między innymi specjalną aplikację, dzięki której będziecie mogli deklarować wypite przez Was szklanki wody, co przełoży się na realne korzyści! Szczegóły wkrótce🙂

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej animacji!

Poprzedni artykuł

Wodne foty na dziś!

Następny artykuł

Woda w wielu smakach!

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.