ZIELONO NAM…
NAWET W BIURZE!

Na co dzień promujemy racjonalne gospodarowanie wodą jako element ekologicznego stylu życia. Na troskę o środowisko składa się jednak całokształt wielu działań. To styl życia, który w dzisiejszych czasach staje się wręcz koniecznością. To nasz styl życia – także w biurze!

Ze świadomością ekologiczną jest jak z dietą – nie działa chwilowo i krótkoterminowo, nie ma co liczyć na szybki cud. Sukces zależy od konsekwencji. A skoro większość z nas regularnie spędza w pracy co najmniej 2080 godzin rocznie, czyli (o zgrozo!) prawie 24% swojego czasu, warto zaprosić ekologiczną myśl także do biura (lub pracowni, warsztatu, sklepu, salonu itd. – zależnie od profesji). To właśnie robimy. Przyłączycie się?

Inicjatywę Zielone Biuro zapoczątkowaliśmy już ładnych parę lat temu – we wrześniu 2012 r. Dzięki temu udało się nam zorganizować system segregacji surowców wtórnych, wydać 19 newsletterów informacyjno-edukacyjnych i zorganizować 2 edukacyjne wycieczki. W nadchodzącym roku zakasujemy rękawy do aktywnej pracy i modernizujemy formułę Zielonego Biura. Postaramy się namówić naszą GIWK-ową drużynę do wdrożenia dobrych nawyków w życie codzienne, zaproponujemy rozwiązania, które stworzą w naszym biurze warunki ułatwiające ekologiczne funkcjonowanie, będziemy także promować zdrowy styl życia i odżywiania.

Jak chcemy kształtować proekologiczne nawyki w drużynie GIWK?

  • Edukacyjno-informacyjne newslettery, konkursy, animacje, infografiki
  • Szkolenia, spotkania i warsztaty tematyczne dotyczące m.in. recyklingu czy zdrowego funkcjonowania w biurze (np. prawidłowa postawa, relaksacja)
  • Wycieczki do innych firm, które dbają o ekologiczny styl pracy
  • Eko-rozwiązania w biurze np. jednolistkowe podajniki na ręczniki papierowe, oświetlenie punktowe, tzw. swapping, czyli zachęcanie do wymiany/dzielenia się rzeczami (zwłaszcza biurowymi)
  • Promocja zdrowego stylu życia i żywienia: firmowe inicjatywy sportowe, sposoby na ekologiczną kuchnię, ekologiczny dom
  • WSPÓŁPRACA – najważniejsze ogniwo! Planujemy stworzyć specjalną platformę, która umożliwi pracownikom GIWK proponowanie własnych pomysłów i bieżącą dyskusję dot. ekologicznego funkcjonowania w biurze

Aktywnie działać zaczęliśmy już 5 grudnia. W ramach EKO-KUCHNI mamy w firmie co drugi owocowy poniedziałek, a także bieżącą dostawę zdrowych płatków i otrębów, które pomagają nam komponować zdrowe posiłki podczas przerwy 🙂 A to dopiero początek 🙂 Zachęcamy i Was do wprowadzenia choćby drobnych zmian, dzięki którym Wasze miejsce pracy będzie bardziej przyjazne środowisku. A może już je wprowadziliście? Pochwalcie się!

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.