7. Bieg do źródeł w wyjątkowej odsłonie. Wysiłek ten sam, rywalizacja – wirtualna

Bieg do źródeł to impreza sportowa o uznanej renomie i popularności, która w tym roku odbędzie się już po raz siódmy. W poprzednich edycjach na starcie stawały setki uczestników. Najbliższe zawody ze względu na stan epidemii odbędą się w nowej, wirtualnej formule. Zapraszamy wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu!

W poprzednich latach Bieg do źrodeł cieszył się zbyt dużą popularnością, żeby w obecnym roku można było spełnić limity osób mogących brać udział w tego typu imprezach, podyktowane pandemią COVID-19, jednocześnie nie odmawiając nikomu prawa wzięcia udziału w zawodach. Dlatego wydarzenie odbędzie się w wersji wirtualnej.

– Bieg do źródeł jest biegiem z już siedmioletnią historią, adresowanym głównie do miłośników amatorskiego biegania oraz rodzin. Ograniczenia związane z pandemią, a co za tym idzie organizowaniem imprez z udziałem dużej ilości osób, wymuszają na organizatorach nowe rozwiązania. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom biegaczy, wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną, w bieżącym roku będziemy organizować bieg w zmienionej formule. Zależy nam na tym, by tradycja tej popularnej imprezy była kontynuowana – mówi Leszek Paszkowki, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

ZAPISY trwają od 9 do 30 czerwca.
Jest to zarazem czas na pokonanie wybranego dystansu.

Wpisowe do Biegu głównego na 10 km wynosi 20 PLN. W pakiecie startowym, oprócz umieszczenia w wirtualnej klasyfikacji imprezy, jest również medal za ukończenie biegu (zostanie wysłany pocztą). Udział w Biegu rodzinnym na 5 km jest bezpłatny.

>>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<<

Rywalizacji niezmiennie towarzyszyć będą emocje, wysiłek fizyczny oraz satysfakcja z pokonania wybranego dystansu. Różnicą będzie natomiast zamiana sędziów na aplikację mierzącą czas i pokonany dystans oraz fakt, że porównywać będziemy rezultaty osiągnięte przez zawodników, którzy na przebiegnięcie 5 lub 10 kilometrów będą mieli aż trzy tygodnie: od 9 do 30 czerwca!

– Każdy z uczestników będzie mógł przebiec tradycyjna trasę, która znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór) lub pokonać ją w dowolny sposób – również na bieżni w domu – mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK.

>>>ZAPISZ SIĘ NA 7. BIEG DO ŹRÓDEŁ<<<

̶  wybrany dystans na dowolnej trasie

W ramach udziału w 7. Biegu do źródeł można pokonać zaproponowaną przez organizatorów, znajdującą się w Parku Reagana pętlę o długości 5 km (w przypadku Biegu głównego – dwukrotnie). Trasę 5 lub 10 km można jednak przebiec także w każdej innej, dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji – ważne, żeby swoją próbę udokumentować za pomocą dowolnego przyrządu lub aplikacji służącej do rejestracji przebytego dystansu i czasu.

Po przebiegnięciu dystansu za pomocą systemu wyników należy przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu dokumentujące udział w imprezie organizatorom, którzy na bieżąco będą tworzyli wirtualną klasyfikację zawodów.

Więcej informacji na www.biegdozrodel.pl oraz w regulaminach:

̶  okolicznościowa koszulka

W tym roku biegacze będą mogli dodatkowo zamówić stworzoną specjalnie na tę okazję okolicznościową koszulkę techniczną firmy AdRunaLine. To nie tylko pamiątka, ale też praktyczny towarzysz kolejnych zawodów, treningów czy wybiegań. Cena trykotu to 59 PLN. Koszulkę można będzie wygrać także w konkursie, który zostanie ogłoszony w mediach społecznościowych organizatorów. Zadaniem konkursowym będzie przesłanie krótkiego filmiku ze swojego udziału w 7. Biegu do źródeł.

>>>WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE<<<

̶  wszyscy jesteśmy ambasadorami

Tradycją Biegu do źródeł jest coroczny ambasador wydarzenia – w edycji 2019 był nim Marcin Urbaś, olimpijczyk i ikona polskiej lekkoatletyki. W tym roku ambasadorami są wszyscy biegacze! Dlatego plakat wydarzenia powstał na podstawie przesłanych przez nich zdjęć.

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji:

About the author