Fontanna zmienną jest… w jakim będzie nastroju, gdy ją odwiedzisz?

Uroczysta inauguracja drugiego sezonu Fontanny na Placu im. Jana Heweliusza już w najbliższą sobotę, 9 maja. Czym zaskoczy nas fontanna w tym roku? Z pewnością swoimi zmiennymi nastrojami, które będziecie mogli obserwować już od czerwca:) I choć te mogą w pierwszej chwili kojarzyć się z rozkapryszoną nastolatką, w tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego – wszak różnorodność to piękna sprawa. 

Czy fontanna może zmieniać nastrój? Nie ręczymy za wszystkie, ale w przypadku naszej fontanny na Placu im. Jana Heweliusza w Gdańsku odpowiedź brzmi „tak”! Jak to robi? Za sprawą wody i światła! Wszystko dzięki projektowi stworzonemu przez Katarzynę Zawistowską i Rolanda Kwaśnego. Ich koncepcja przewiduje zmieniające się efekty wodno-świetlne, ułożone w specjalne sekwencje odzwierciedlające stany emocjonalne, które z pewnością są bliskie każdemu z nas.

W jakim nastroju może być fontanna? Od oczekiwania i samotności, przez tęsknotę i niepokój, aż po radość wynikającą ze spotkania (z Wami oczywiście:)), by w końcu stać się spełnioną i pełną euforii. Strumień wody zmienia się tu z intensywniejszego w spokojny, a tłem do wydarzeń rozgrywających się na głównej tafli fontanny jest wciąż pracujący wodospad. Światło podkreśla dynamikę wody, a odpowiednio dobrane i zmieniające się kolory tworzą niesamowity klimat, dzięki któremu każdy z Was może poczuć nastrój, w którym akurat znajduje się fontanna.

Program fontanny będzie rozpoczynał się na nowo o każdej pełnej godzinie. Składa się z czterech 12-minutowych sekwencji bazowych (oczekiwanie-samotność, tęsknota-niepokój, radość-spotkanie, euforia-spełnienie) oraz trwającej tyle samo sekwencji specjalnej, łączącej wszystkie 4 nastroje. Sekwencja specjalna rozpoczyna każdy godzinowy cykl.  Sekwencje różnią się dynamiką i kolorystyką tworząc harmonijny spektakl, który koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy!

Powyżej opisane nastroje zostaną wdrożone jeszcze przed wakacjami, w czerwcu. 

Tymczasem już dziś zachęcamy Was do obejrzenia sobotniego spektaklu, będącego zapowiedzią nowych programów fontanny. 9 maja o 21:00 bądźcie na inauguracji II sezonu fontanny – już wkrótce przedstawimy Wam bardziej szczegółowe informacje o wszystkim, co będzie się tam działo.

About the author

JOIN THE DISCUSSION