GDAŃSKIE WODNE PODSUMOWANIE LATA

Lato, które astronomicznie ma dziś swój ostatni dzień, pozostawi w nas wspaniałe wodne wspomnienia. Było aktywne, energetyczne i pełne nowych inicjatyw. Mamy nadzieję, że znacznie uprzyjemniły je Wam nasze wodne sprzęty.

podsumowanie-lata_infografika

ZA WODNĄ MGIEŁKĄ
Lato 2016 było z pewnością sezonem na ZAMGŁAWIACZE, czyli wodne mgiełki. Pamiętacie akcję WODOWANIE LATA, podczas której mogliście głosować na ich lokalizacje w ramach gdańskich obchodów Światowego Dnia Wody? To dzięki Waszym głosom gdańska zamgławiaczowa rodzina (przypominamy, że pierwsza mgiełka pojawiła się w lipcu 2015 r. na Targu Węglowym) powiększyła się o urządzenia w Parku Reagana oraz na Stogach. A to nie wszystko! 2 nowe zamgławiacze przynosiły także orzeźwienie gościom Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego.

ZAMGŁAWIACZ, CZYLI… WODNA INFOGRAFIKA >>>

PORA NA WODĘ Z SATURATORA…
…najlepsza jest właśnie latem. Potwierdzają to nasze saturatorowe statystyki. W sezonie 2016 mobilna pijalnia wody poczęstowała Was aż 25 tysiącami kubków z pyszną wodą prosto z sieci miejskiej:) Biorąc pod uwagę, że każdy z nich ma pojemność 330 ml – daje to łącznie ponad 8 tysięcy litrów wody wypitej przez Was podczas letnich dni z saturatorem. Jesteśmy dumni z Waszego poziomu letniego nawodnienia! Największym uznaniem wśród dodatków cieszył się sok malinowy, a na II miejscu uplasował się imbir (jego smak świetnie sprawdzi się jesienią w formie świeżego korzenia dodawanego do ciepłej herbaty). A jakby tego było mało, przy okazji skroiliśmy aż 50 kg cytryn (przypominamy, że woda z cytryną świetnie oczyszcza organizm z toksyn, korzystnie wpływa na cerę oraz pobudza metabolizm:)).

POZNAJ SATURATOR >>>

TANECZNO-MUZYCZNY SPEKTAKL FONTANNY
Tego lata zupełnie nowy wymiar zyskała Fontanna Heweliusza. Nie tylko prezentuje przepięknie układające się na nowoczesnej architekturze wodne układy, nie tylko świeci gdy zapada zmrok, ale jeszcze robi to w rytm carillonu. Wszystko dzięki konkursowi „Fontannie bije te dzwon”, w ramach którego wyłoniono utwór idealnie zsynchronizowany z Programem Specjalnym Fontanny. Jego twórcą jest Pan Kamil Cieślik z Pruszcza Gdańskiego.

Przez całe wakacje niezwykły spektakl mogliście oglądać w każdą sobotę o 21:45. Jeśli nie udało Wam się go zobaczyć – jeszcze do końca września możecie to nadrobić. Tym bardziej, że spektakl będzie można zobaczyć przez cały weekend – nie tylko w soboty, ale także w piątki i niedziele. Godzina 21:45 pozostaje bez zmian. To co, widzimy się przy fontannie? Na filmie namiastka, która mamy nadzieję zachęci Was do przyjścia na spektakl – całość na żywo prezentuje się jeszcze lepiej!

DODAJ SKRZYDEŁ KAZIMIERZOWI
Lato kończymy pod znakiem dumy z naszego największego wodnego obiektu, czyli Zbiornika Wody Kazimierz, który właśnie zyskał nominację w prestiżowym plebiscycie SKRZYDŁA TRÓJMIASTA jako inicjatywa, która mobilizuje mieszkańców Trójmiasta do wyjścia z domu i tworzy możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu (w kategorii TRÓJMIASTO BLIŻEJ NATURY). Czy zdobędzie nagrodę? To już zależy tylko od czytelników portalu trojmiasto.pl – czyli być może właśnie Was Głosować można do 5 października, o tu (wystarczy jeden klik!): http://skrzydla.trojmiasto.pl/nominowani/. Jeśli jesteście fanami wodnych sprzętów – będziemy niezwykle wdzięczni za Wasze głosy. Od maja do połowy września Kazimierza odwiedziło aż 3326 osób. Zbiornik można zwiedzać jeszcze do 2 października 🙂

ZAPISZ SIĘ NA WYCIECZKĘ! >>>

A NA IMIĘ MU KAZIMIERZ… ZBIORNIK WODY KAZIMIERZ >>>

A skoro jesteśmy przy plebiscytach… musimy się pochwalić, że tego lata jeden z nich udało nam się wygrać:) Mowa o organizowanym przez Przegląd Komunalny konkursie na miasto, które w najlepszy sposób dbają i mieszkańców podczas upałów. Okazało się, że gdańska woda jest the best! 😀

KOLEJNY SEZON? JESTEŚMY GOTOWI!
Choć lubimy nastrojową jesień, mroźną zimę i pełną zieleni wiosnę, to nie możemy doczekać się lata. Tym bardziej, że do następnego sezonu jesteśmy już w pełni przygotowani Jeszcze we wrześniu uruchamiamy aż 9 nowych zdrojów ulicznych. Ich budowa i projekt zostały zgłoszone i wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pilotażowo będą działać aż do połowy października – abyście mogli je przetestować, zamówiliśmy złotą polską jesień:) Oto, gdzie znajdziecie nowe zdroje:

1. ul. Raduńska (przy Parku Oruńskim)
2. Plac Generała Józefa Wybickiego (Gdańsk Wrzeszcz)
3. ul. Lewoniewskich (przy klubie Żak)
4. ul. Subisława (przy wejściu do tunelu SKM Żabianka)
5. ul. Klonowa ( Gdańsk Wrzesz)
6. ul. Rajska (przy wejściu do CH Madison)
7. ul. Turystyczna (Wyspa Sobieszewska),
8. ul. Wyspiańskiego (przy wejściu do Parku nad Strzyżą)
9. al. Grunwaldzka (przy CH Manhattan)

mapka_zdroje_gdanska_03

Zdroje utrzymają formę tych z pasa nadmorskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem już od 4 sezonów – ku naszej ogromnej radości, chętnie korzystacie z nich przebywając na plaży, spacerując, biegając, jeżdżąc na rolkach czy rowerze. Projekt zdroju zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez GIWK na przełomie 2011 i 2012 roku. Jego autorami są: Kaja Pobereżny i Michał Podgórczyk. Forma zdecydowanie sprawdziła się pod względem funkcjonalności, stąd decyzja o przeniesieniu jej w inne części miasta.

4-poprawa-jakosci-gdanskiej-wody-str-4

POZNAJ GDAŃSKIE ZDROJE – WODNA INFOGRAFIKA >>>

Lato jest porą roku najbardziej lubianą przez nasze wodne sprzęty, które mogą wtedy działać na całego. Cieszymy się, że uprzyjemniały Wam tegoroczne upalne dni i powrócą w kolejnym sezonie. Tymczasem nie zapadamy jednak w zimowy sen – wszak nie tylko latem można być Bliżej Źródeł 🙂

About the author