Czysta woda z kałuży

Wyobraź sobie, że nagle trafiasz do Afryki, a jedyne źródło wody to nie kran lecz najbliższa kałuża. Przerażony? Niepotrzebnie, bo naukowcy już opracowali urządzenie dzięki, któremu możesz bezpiecznie napić się wody z dowolnego źródła. Rozwiązaniem problemu jest Life Straw®. 

Wygląda niepozornie i przypomina zwykłą rurkę do picia napojów. Nic bardziej mylnego. Life Straw zawiera specjalne filtry, dzięki którym usuwa nawet 99,9% bakterii wodnych i prawie tyle samo cyst pierwotniaków wodnych. Ponadto redukuje mętność. Istotne jest to, że urządzenie nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Jak go użyć? Wystarczy pociągnąć łyk wody przez ustnik i już można ugasić pragnienie.

Niewątpliwą zaletą jest też cena ok. 3,5 dolara. Taki sprzęt może okazać się niezastąpiony podczas letnich wypadów bądź wycieczek do krajów, w których występuje woda niskiej jakości.

Projekt Life Straw powstał z myślą o ludziach cierpiących w wyniku klęsk żywiołowych. Być może, dzięki temu urządzeniu uda się zmniejszyć liczbę osób ginących w wyniku picia nieoczyszczonej wody.

Na szczęście nie musimy spożywać wody z kałuży, nawet oczyszczonej przez tak profesjonalne urządzenie. Wystarczy, że odkręcimy kurek w domowym kranie, a czysta woda będzie na wyciągnięcie naszej dłoni. Na zdrowie!


Więcej informacji na: http://www.vestergaard-frandsen.com/buy-lifestraw/

Poprzedni artykuł

Szekspir i zabytkowe rury

Następny artykuł

About the author

JOIN THE DISCUSSION