Kontroluj swój prysznic!

Kiedy wracasz zziębnięty z pracy, marzysz o gorącej herbacie i długim prysznicu? Jeśli tak, lepiej wybierz tylko tę pierwszą opcję, bo rozgrzewanie się poprzez długą kąpiel jest po prostu nieekologiczne! Aby móc kontrolować czas i ilość wody zużywanej pod prysznicem, warto zaopatrzyć się w Showerdrop!

Showerdrop to niewielki gadżet, który mierzy czas spędzony pod prysznicem, a dodatkowo zlicza ilość litrów, które bezpowrotnie spływają do kanalizacji. Każde marnotrawstwo wytyka głośnym brzęczeniem, które będzie trwać, dopóki ręcznie go nie wyłączysz. Zadaniem tego urządzenia jest nauka racjonalnego korzystania z wody, które pozwoli ci zaoszczędzić wodę i pieniądze.

Urządzenie możesz umocować na gładkiej ścianie, albo powiesić na baterii prysznicowej, dzięki smyczy, która jest dołączona do gadżetu. Showerdrop uruchamia się automatycznie, w momencie odkręcenia kurków z wodą. Na wyświetlaczu pokazuje się pomiar czasu, a także, co w danym momencie należy umyć, aby nie przekroczyć wartości zakodowanych w pamięci miernika. Cała sytuacja jest zobrazowana na ekranie urządzenia, w postaci ciemniejącego od stóp ludzika.

Zmienianie nawyków na początku może być uciążliwe, gdy na przykład zaczynasz się namydlać, a urządzenie daje znać, że wyczerpałeś już limit wody. Jednak w dłuższej perspektywie pozwoli ci brać szybki i satysfakcjonujący prysznic, a przy tym oszczędzać wodę!

Showerdrop może być dobrym i dość nietypowym prezentem mikołajkowym dla ciebie, albo twoich bliskich. Takie urządzenie kosztuje od £10 do 12.

Źródło: http://www.cnet.co.uk/

About the author

JOIN THE DISCUSSION