Wakacje prać, czyli wodny gadżet na dziś

Najwyższa pora przygotować się na wakacyjne wojaże. Jaki gadżet powinien spakować do plecaka każdy fan czystości, a jednocześnie zwolennik oszczędzania wody? Proponujemy podręczną pralkę;)

źródło: amazon.com

Lubisz podróżować, ale męczy Cię noszenie ciężkich toreb i plecaków pełnych ubrań na zmianę? Wyjeżdżając na 2 tygodnie bierzesz ze sobą 14 koszulek? Dzięki takiemu wynalazkami jak Scrubba, nie musisz tego robić – gadżet umożliwia szybką i sprawną przepierkę, gdziekolwiek jesteś;) To wszystko bez użycia prądu i z naprawdę niewielkim zużyciem wody;)

image

źródło: thescrubba.com

Schemat działania jest prosty. Do „pralki” wrzucasz ubrania, proszek do prania oraz wlewasz wodę (całość powinna wypełnić gadżet w 20-40%). Zadbaj o to, by w torbie nie było zbyt dużo niepotrzebnego powietrza (możesz wypuścić je za pomocą specjalnego wentyla – jak w dmuchanym materacu;)). Teraz musisz ją tylko zapiąć, położyć na płaskiej powierzchni i ugniatać, rolując – od 30 sekund (przy lekkiej przepierce) do 3 minut (w przypadku prania bardziej szczegółowego). Dzięki specjalnej konstrukcji powłoki wewnętrznej (posiada m.in. wypustki) pod wpływem ugniatania brud zostaje usunięty z ubrań. I już, po praniu;) Pozostało wyciągnąć rzeczy i przepłukać je czystą wodą.

image

źródło: thescrubba.com

Scrubba waży mniej niż 145 gramów – to najbardziej kompaktowa i pomysłowa pralka na świecie;) Pozwala zaoszczędzić czas (nie musisz szukać pralni), siły (lżejsze bagaże) oraz pieniądze, dzięki czemu możesz w pełni cieszyć się podróżą. Produkt można kupić na Allegro lub Ceneo, a jego koszt to około 200 zł.

Co myślicie o takim wynalazku, zabralibyście tego typu pralkę na wakacje?:>

About the author

JOIN THE DISCUSSION