Water & Energy czyli energia w każdej szklance wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku jego hasłem przewodnim jest „Water & Energy”. Przy tej okazji warto uświadomić sobie, że woda to energia w najczystszej postaci.

Woda i energia są nierozerwalne. Wytwarzanie energii jest w dużej mierze uzależnione od zasobów wody, która jest obecnie najbardziej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energii (o wodnej energii pisaliśmy już jakiś czas temu: http://blizejzrodel.pl/post/79557327590/skad-czerpac-energie-naturalnie-z-wody).

Woda to również energia dla każdego z nas. Regularne nawadnianie organizmu zdecydowanie poprawia jego kondycję i sprawia, że przybywa nam witalności. Woda wzbogaca nas w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki, takie jak magnez, potas, sód i wapń. Wspomaga tym samym pracę wszystkich narządów, dotlenia nas i reguluje poziom stresu. Pijąc wodę zyskujemy energię, która pozwala nam sprostać codziennym wyzwaniom.

Główne cele tegorocznego Światowego Dnia Wody to:

  • zwrócenie uwagi na zależności występujące między wodą a energią,
  • dialog dotyczący wszelkich aspektów związanych z energią w kontekście zasobów wodnych,
  • uświadomienie (na konkretnych przykładach) osobom i instytucjom decydującym o polityce energetycznej, w jaki sposób można pozyskiwać energię z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.

W ramach Światowego Dnia Wody na całym świecie będą odbywać się najrozmaitsze wydarzenia. Również Gdańsk przygotował się na obchody. Jak? Szczegóły już niebawem na naszym blogu!

Więcej informacji: http://www.unwater.org/worldwaterday/home/en/

About the author

JOIN THE DISCUSSION