Wodny gadżet na dziś – gotuj z parą!

Dzisiejszy Wodny Gadżet może nie będzie tak bardzo zaawansowany technologicznie i futurystyczny (choć to kwestia dyskusyjna), ale z pewnością bardzo praktyczny i korzystny dla zdrowia. Jeśli dbacie o formę (a wiemy, że dbacie), to mamy nadzieję, że łatwo będzie Was namówić do gotowania na parze! Na rynku jest wiele urządzeń, które sprawiają, że to nie tylko niezwykle zdrowe, ale również dziecinnie proste🙂

Zdrowo, smacznie i „na bogato”!

źródło: dobreparowary.pl

Zdrowie do pary!

Na czym polega przewaga pary nad smażeniem, duszeniem, grillowaniem czy gotowaniem tradycyjnym? Po pierwsze, potrawy gotowane na parze są bardzo soczyste i esencjonalne, ale przyrządzane bez tłuszczu, co pozwala im posiadać lepsze wartości odżywcze bez utraty smaku. Gotowanie na parze nie wymaga też dodawania soli, potrawy przyrządzone w ten sposób znakomicie komponują się natomiast z ziołami, dzięki czemu stają się jeszcze zdrowsze. Przy tradycyjnym gotowaniu, pod wpływem wysokiej temperatury pożywienie traci cenne witaminy i mikroelementy, które tak naprawdę wylewamy razem z pozostałą po gotowaniu wodą do zlewu. Dzięki gotowaniu na parze wszystkie dobre na zdrowia składniki pozostają w posiłku. A my pozostajemy przy zdrowiu:)

Dla wygodnych

Wydaje Ci się, że tworzeniu zdrowych posiłków trzeba poświęcić bardzo dużo czasu? Niekoniecznie! Dzięki parowarom, które umożliwiają jednoczesne przyrządzanie (na różnych poziomach) kilku rodzajów potraw (np. mięs, ryb, owoców morza, warzyw, owoców, kasz, ryżu) zdrowe gotowanie może być również ekspresowe – pojęcie fast food nabiera tu zupełnie nowego znaczenia! Nie tylko fast, ale również easy – gwarantujemy, że nawet początkujący kucharz domowy lub całkowity laik znakomicie poradzi sobie z obsługą parowaru i nauczy się przyrządzać zdrowe i pyszne potrawy.

 

Parowar pozwala na ugotowanie pełnowartościowego obiadu w szybki i wygodny sposób

 

Ceny parowarów wahają się od 50 do 550 zł. Biorąc pod uwagę ogrom korzyści zdrowotnych płynących z gotowania na parze, zdecydowanie warto zainwestować w takie urządzenie. Zwłaszcza, że zużywa ono stosunkowo niewielką ilość energii, a zatem jest tanie w eksploatacji. Czym kierować się przy jego wyborze? Na pewno warto zwrócić uwagę na ilość pojemników, moc, a także dodatkowe funkcje i wyposażenie (a jest tego trochę np. podkładki do jajek, aromatyzery do ziół, automatyczny timer czy funkcja trzymania ciepła). Oferta jest na tyle bogata, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

 

Pomocna w wyborze parowaru może okazać się strona www.dobreparowary.pl

About the author

JOIN THE DISCUSSION