Wodny gadżet na dziś – rozbujaj się w wodzie!

Kto z Was lubił w dzieciństwie spędzać czas na huśtawce? Mamy nadzieję, że dzisiejszy wodny gadżet przywoła dobre wspomnienia. Przedstawiamy huśtawkę, która pozwala nie tylko bujać w obłokach, ale również uciekać przed deszczem:)

Waterfall swing to gadżet (a właściwie – ze względu na swoje pokaźne rozmiary – nawet wynalazek), który pozwala połączyć radość zabawy z niemałym dreszczykiem emocji. Huśtawka jest skonstruowana w taki sposób, że bujająca się na niej osoba w ostatniej chwili jest w stanie umknąć przed lejącym się z góry konstrukcji strumieniem wody. Przypływ adrenaliny i salwy śmiechu gwarantowane! Świetny sposób, by zapomnieć o codziennych obowiązkach i na chwilę oderwać się od rzeczywistości – również dla dorosłych.

WaterfallSwing_hires

fot. waterfallswing.com

Projekt jest efektem współpracy artystów i inżynierów, którzy stworzyli skomputeryzowany mechanizm sterujący strumieniem. Stalowa konstrukcja zawiera 384 specjalnych zaworów, przez które przepływają krople wody. Każdy z zaworów wyposażony jest w specjalny czujnik, który przekazuje do systemu prędkość i kąt nachylenia osoby huśtającej się. Na tej podstawie komputerowo wyliczany jest czas, w którym można odciąć dopływ wody, zapewniając „okno pogodowe”, w które można wskoczyć bez ryzyka zamoknięcia.

Wodna huśtawka to bardzo ciekawy projekt, który był już prezentowany w wielu miejscach na świecie (m.in. odbył trasę po USA I Holandii). Chcielibyście, żeby przyjechała do Gdańska? My bardzo! Póki co jednak pozostaje obejrzeć ją na filmie – działa na wyobraźnię:)

 

wsparcie merytoryczne: waterfallswing.com, mymodernmet.com

About the author