DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZAMGŁAWIACZOWYCH LOKALIZACJACH

Stało się! Zgodnie z wynikami internetowego głosowania, nowe ZAMGŁAWIACZE już w lipcu pojawią się w 2 gdańskich lokalizacjach. Będą to STOGI i PARK REAGANA. Czy znacie te miejsca? Zanim odwiedzicie je, by przyjrzeć się z bliska nowym wodnym urządzeniom – poczytajcie o nich na blogu.

BANEREK_484X252

Głosowanie na ZAMGŁAWIACZ – znamy wyniki >>>

STOGI

stogi

Pusto? Już niedługo pojawi się tu ZAMGŁAWIACZ!

Pierwsze skojarzenie z tym słowem to pewnie dla wielu z Was PLAŻA. Istotnie, na terenie tej wschodniej dzielnicy Gdańska, zlokalizowanej na tzw. Wyspie Portowej, znajduje się letnie kąpielisko morskie. Piękno krajobrazu podkreśla jednak również Las Miejski, zlokalizowany na północno-wschodniej granicy dzielnicy. Na terenie Stogów jest także jezioro, zwane Pustym Stawem.

Bezpośrednie połączenie z Gdańskiej dzielnica zyskała dopiero w 1912 r., dzięki budowie Mostu Siennickiego. 2 lata później Stogi stały się administracyjną częścią miasta.

Zachęcamy Was do odwiedzenia portalu obywatelskiego http://stogi.info.pl/, a także polubienia STOGÓW na FB. Znajdziecie tam więcej informacji o dzielnicy, w której już w lipcu pojawi się nowy ZAMGŁAWIACZ.

PARK REAGANA

2

Aktywny spacer, a później orzeźwienie przy ZAMGŁAWIACZU? Idealnie!

Największy z gdańskich parków (55 ha), który mieści się na terenie Przymorza i Brzeźna. Roztacza się równolegle do morskiego brzegu, od którego odgradza go ścieżka rowerowa, a także pas ochronny wydm. To również jeden z najnowszych parków na terenie miasta – powstawał w latach 2003-2006. Dwa stawy wodne, piękna przyroda, ścieżki rekreacyjne, skatepark… i jak na park przystało – brak ruchu samochodowego. To miejsce, w którym z pewnością można się zrelaksować i aktywnie spędzić czas. To również miejsce, przez które przebiega część trasy Biegu Głównego w BIEGU DO ŹRÓDEŁ🙂 Dlatego ZAMŁGAWIACZ będzie tam jak znalazł! Wierzymy, że stanie się kolejnym argumentem, dla którego z radością będziecie odwiedzać to miejsce.

Zrób coś dla siebie i swojego zdrowia – zapisz się na III Bieg do źródeł >>>

About the author