Głosowanie na ZAMGŁAWIACZ zakończone – znamy wyniki!:)

Na wstępie chcemy  bardzo podziękować za Waszą aktywność:) Dzięki niej czujemy się wciąż zmotywowani, by działać. Ponadto dzięki niej już w lipcu tego roku na terenie Gdańska pojawią się 2 nowe mgiełki wodne:) Gdzie?

Stogi i Park Reagana – właśnie te 2 lokalizacje zwyciężyły w przeprowadzonym na naszym blogu głosowaniu. Mgiełki wodne zostaną uruchomione w lipcu tego roku. Przypominamy, że mogliście wybierać  spośród 10 proponowanych lokalizacji, takich jak: Park Reagana, Targ Rybny, Podwale Staromiejskie, Jelitkowo, Stogi, Brzeźno, Wyspa Sobieszewska, Żabianka, Chełm, Wrzeszcz.

Łącznie oddano aż 46 714 głosów. Na 2 zwycięskie lokalizacje oddano kolejno 20527 głosów (Stogi), 16832 głosy (Park Reagana). Trzecia lokalizacja – w Brzeźnie – zyskała wynik 6359 głosów.

Procentowo pierwsza piątka prezentowała się tak:

  • Stogi – 44%
  • Park Reagana – 36%
  • Brzeźno – 14%
  • Wrzeszcz – 4%
  • Chełm – 1%

Pozostałe lokalizacje (Jelitkowo, Targ Rybny, Podwale Staromiejskie, Wyspa Sobieszewska, Żabianka) zyskały razem 1% głosów. Głosowaniu na ZAMGŁAWIACZ towarzyszyła zabawa w projektowanie letnich gadżetów. Najpopularniejsze projekty z danej serii zostaną wyprodukowane i wręczone ich autorom.

Wodne Letnie Gadżety >>>

– Zamgławiacze w nowych lokalizacjach, to kontynuacja projektu rozpoczętego w ubiegłym roku. Zamgławiacz, który w zeszłym sezonie stanął na Targu Węglowym spotkał się z pozytywnym odzewem wśród gdańszczan i turystów. Dlatego w przestrzeń miasta wprowadzamy kolejne urządzenia dające ochłodę w upalne dni i co ważne, cieszące oko ciekawą formą architektoniczną – mówi Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska. – I tak, w tym roku wodne instalacje pojawią się więc nie tylko na Targu, ale także po raz pierwszy w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym oraz przy wejściu na plażę na Stogach i w Parku Reagana. Mam nadzieję, że podobnie jak na Targu Węglowym, urządzenia te doskonale sprawdzą się w nowych lokalizacjach wyłonionych w głosowaniu internetowym.

zamglawiacz1

ZAMGŁAWIACZ składa się z trzech modułów wykonanych z betonu architektonicznego i drewna. W drewnianych żaluzjach ukryte są dysze wodne tworzące wokół tej instalacji delikatny, wilgotny mikroklimat. Po zmroku, za wydobywającą się z urządzenia wodą podążało będzie światło, tworząc ciekawe obrazy – podświetlane obłoki mgły wodnej.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ZAMGŁAWIACZU >>>

About the author