WODY LANIE – MASOWANIE!

Woda ma wiele korzystnych dla zdrowia i samopoczucia zastosowań. W połączeniu z powietrzem może być np. świetnym masażystą, który nie tylko ukoi ciało i duszę, ale także przyniesie realną ulgę w wielu nieprzyjemnych dolegliwościach. Poznaj zalety hydromasażu!

Jak sama nazwa wskazuje, hydromasaż to sprytne połączenie dobroczynnych właściwości masażu oraz kąpieli. Zamontowane w specjalnych urządzeniach (ale także np. w Twoim prysznicu lub wannie) dysze wypompowują z siebie wodę pod ciśnieniem na tyle dużym, że uderza ona w mięśnie, powodując ich rozluźnienie i co za tym idzie – relaksując cały organizm.

Regularne korzystanie z hydromasażu niesie ze sobą wiele korzyści. Polecane jest przede wszystkim osobom przemęczonym, zestresowanym i osłabionym. Wodne masaże doskonale odprężają i zmniejszają uczucie zmęczenia, a jednocześnie dodają energii. Redukują wszelkie napięcia – nie tylko te mięśniowe, ale także takie, które przyczyniają się np. do bólu głowy. Dodatkowym atutem jest poprawa stanu skóry i wyraźne ujędrnienie ciała (w tym redukcja cellulitu).

Hydromasaż może złagodzić objawy wielu schorzeń. Jego działanie terapeutyczne obejmuje m.in. dolegliwości reumatyczne – świetnie radzi sobie z bólami stawów. Jest wskazany także dla osób mających problemy z krążeniem lub układem oddechowym. Dzięki właściwościom uspokajającym pomaga również w walce z bezsennością i nerwicami.

Choć w większości przypadków hydromasaż ma na organizm pozytywny wpływ, są jednak wyjątki. Korzystać z hydromasażu nie powinny m.in. osoby cierpiące na chorobę wieńcową, po zawale serca i z nadciśnieniem tętniczym. Do przeciwwskazań zalicza się także krwawienia, zakrzepicę, problemy dermatologiczne, kamicę nerkową i nowotwory.

hydromasaz_wodna-infografika

Kiedy najlepiej korzystać z dobrodziejstw hydromasażu? Idealna będzie wiosna i JESIEŃ – a zatem do dzieła! Zrób coś dla siebie i jeśli masz taką możliwość, w tym miesiącu pozwól sobie na wodny masaż 🙂

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.