Weź udział w wodnej grze parkowej!

W sobotę 23 marca w godz. 11 -15 na koronie Zbiornika Wody Stary Sobieski zorganizujemy rodzinną grę parkową w wodociągowym klimacie.

Zapraszamy Was do sprawdzenia swoich sił w 5 konkurencjach!

Każdy uczestnik gry otrzyma kupon do zbierania pieczątek za wykonane zadania. Gra będzie składała się z 5 stanowisk, przez które trzeba przejść, żeby przystąpić do ostatniego i kulminacyjnego etapu gry – Koła Wiedzy.

Na zwiedzających i uczestników gry parkowej czekać będą napoje, atrakcyjne upominki i 4. edycja dedykowanego wydarzeniu magazynu o gdańskiej wodzie, wydawanego przez nas corocznie w ramach Światowego Dnia Wody – WODASHION.

Jakie konkurencje dla Was szykujemy?

 1. Jaki to znak – układanka z 9 sześcianów, z których każdy skrywa na swoich ściankach różne symbole związane z naszą spółką.
 2. Odkręć zawór – konstrukcja z rurek i zaworów, odkręcanych i zakręcanych za pomocą odpowiedzi na pytania związane z wodą i GIWK. Po zmontowaniu konstrukcji, będzie przez nią przelewana woda – wypłynie z odpowiedniej rury tylko wtedy, jeśli odpowiedzi były prawidłowe.
 3. Ale traf – rzucanie kroplą wody do celu, zadanie wymagające skupienia i zręczności.
 4. Podróż w czasie – zadaniem będzie dopasowanie wydarzeń z historii naszej spółki do odpowiednich lat.
 5. Literomania – quizzowe wyzwanie na szybkie słów układanie.

Zwieńczeniem zmagań będzie Wodne koło wiedzy – szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród dla wszystkich, którzy uzbierają pieczątki z poprzednich 5 etapów 🙂

Spotkajmy się w czwartą sobotę marca w malowniczej okolicy Zbiornika Wody Stary Sobieski i punktu widokowego Antoni!

JAK DOTRZEĆ NA MIEJSCE?

Dojście do zbiornika jest możliwe od ul. Sobieskiego i od ul. Traugutta. Dojścia zostały oznaczone specjalnymi tablicami z logo GIWK.

 • Po lewej stronie ul. Sobieskiego, stojąc w kierunku Suchanina, zaraz za willą przy
  ul. Sobieskiego 2, jest oznakowane wejście na dość stromą drogę gruntową między działkami. Znajduje się tam tablica wskazująca drogę dojścia do zbiornika.
 • Idąc od strony ul. Traugutta trzeba kierować się wzdłuż betonowego ogrodzenia okalającego Stadion Miejski (dawny stadion Lechii Gdańsk), minąć cerkiew św. Mikołaja i kierować się w górę, mijając po lewej stronie dawny cmentarz krematoryjny (Park Nostalgiczny).

Od strony ul. Sobieskiego są dwa gruntowe, dość spore parkingi:

 • pierwszy zaraz przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Siedlicką i Traugutta,
 • drugi – nieco powyżej podejścia pod zbiornik, po tej samej stronie ulicy.

Można też skorzystać z komunikacji miejskiej i autobusem linii 115 z dworca PKP Wrzeszcz dojechać do przystanku ZTM „Jarowa”.

Zbiornik Wody Stary Sobieski jest umieszczony w aplikacji Google Maps.

Zbiornik Wody Stary Sobieski mapka dojścia

DO ZOBACZENIA 🙂

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.