Pora na PIKNIK!

IV Bieg do źródeł to nie tylko te dwie trasy 😊 Bardzo ważną i bogatą w atrakcje częścią wydarzenia będzie Piknik Rodzinny! W tym roku motyw przewodni to DETOKS. Co dla Was szykujemy w 4 strefach piknikowych?

Stres, pośpiech, zła dieta, mała świadomość własnych potrzeb, brak ruchu i czasu dla siebie… toksyczny model życia, do którego dochodzą często także toksyczne relacje i związane z nimi toksyczne emocje – smutna rzeczywistość wielu z nas. Dlatego podczas pikniku będziemy promować pozytywne nawyki ułatwiające zdrowe funkcjonowanie.

W ujęciu piknikowym detoks to spokój ciała, oczyszczenie umysłu oraz harmonijne relacje. To także odpoczynek od nowych technologii, pułapek rozwiniętej cywilizacji. Każda z 4 stref to inny aspekt oczyszczania – od ciała, przez umysł i budowanie relacji, aż po otaczające nas środowisko naturalne. Zadbaj o siebie kompleksowo!

Ambasadorską wydarzenia jest Katarzyna Bosacka – dziennikarka telewizyjna i prasowa, autorka kultowych już programów „Wiem, co jem” i „Wiem, co kupuję” w telewizji TVN Style. Walczy o prawa konsumentów do życia w świecie pozbawionym zbędnej chemii – zarówno w jedzeniu, środkach czystości, kosmetykach, wodzie pitnej, jak i przedmiotach codziennego użytku. Ma dużą rodzinę. Wraz z mężem Marcinem, specjalistą polityki zagranicznej, wychowują czwórkę dzieci: Jana (19 lat), Marię (15), Zofię (13) i Franka (4), a także psa rasy „prawie” gończy polski, który zdecydowanie woli domowe jedzenie bez chemicznych dodatków od gotowej karmy ze sklepu 😃

Co znajdziecie w piknikowych strefach?

KIERUNEK ZDROWIE CIAŁO

 • Strefa masaży
  Profesjonalny masaż dla biegaczy (8 stanowisk, 16 masażystów)
 • Rowerowo-sokowy zawrót głowy
  Kolorowe stacjonarne rowery z blenderem służą do przygotowania koktajli oraz lodów. Świetna zabawa – zarówno da dzieci, jak i dorosłych! Zdrowe koktajle z wybranych osobiście składników miksowane są dzięki sile mięśni.
 • Adrenalina na trampolinach
  Atrakcja dla dorosłych oraz dla dzieci (od 6 roku życia). Ćwiczenia fizyczne łączące w sobie dużą dawkę wysiłku i zabawy. To świetna forma aktywności dla osób dbających o linię – stymuluje procesy trawienne i przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu. Proste skakanie na trampolinie pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę, a jednocześnie sprawia frajdę! Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w zajęciach o różnym stopniu intensywności z profesjonalną trenerką.
 • Porady dietetyków
  Nasi dietetycy doradzą Wam w kwestii odżywiania, planowania żywienia w aktywności fizycznej czy dobrych praktyk w codziennych zmaganiach kulinarnych. Możecie liczyć na porady w kwestii żywienia w chorobach (w tym: hashimoto), poznać znowelizowane normy żywieniowe, a także dowiedzieć się więcej o żywieniu najmłodszych oraz kobiet w ciąży.

KIERUNEK CZYSTY UMYSŁ

 • Strefa z żywnością
  – sokowy detoks – świeżo wyciskane soki oczyszczające, możliwość kupienia różnych owocowych kombinacji
  – 3 foodtrucki: Food truck MUKA BAR– falafele, arabskie przyprawy i sosy, ciepłe kanapki z grilla z serami, wędlinami czy warzywami / Atelier smaku – naleśniki gryczane, pierogi, brownie z okarą, ciastka / Garden food truck – kanapki salami, vege, z kurczakiem, łososiem
 • Uwolnij się i złap oddech
  Strefa ciszy i nauka relaksacji. Ćwiczenia relaksacyjne, w tym oddechowe, są jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się stresu. Rozluźniają mięśnie, odprężają umysł, uspokajają oddech i pomagają się zrelaksować. Można je wykonywać praktycznie wszędzie –tym razem na trawie na kocyku, w Parku Jelitkowskim 😊 Zapraszamy głównie młodzież i dorosłych na kilkukrotne około półgodzinne oddechowe odprężenie. Jednocześnie udział w warsztacie może wziąć ok. 15 osób
 • Strefa chillout –leżaki i pufy, na których będą mogli odpoczywać biegacze
 • Warsztaty „mydełka i kule”
  Dla dzieci i dorosłych. Tworzenie naturalnych kosmetyków: mydełek glicerynowych i kul do kąpieli. W każdym warsztacie może wziąć udział 10 dzieci + 10 rodziców.

KIERUNEK POZYTYWNE RELACJE

 • Strefa dla maluszka i kącik z grami
  Integracja i dobra zabawa. Nie zabraknie tu kącika dla najmłodszych (minisztalugi, mebelki, bujaki, zabawki, kocyki i kolorowanki odpowiednio dostosowane do grup wiekowych) oraz kącika z grami (do dyspozycji będzie około 10 różnych gier plenerowych).
 • Punkt losowania nagród
  Podczas trwania pikniku maszyna losująca o 13:30 wylosuje nagrody dla 50 uczestników Biegu Rodzinnego. Kupony konkursowe (znajdujące się w pakietach startowych Biegu Rodzinnego) należy wrzucać w biurze zawodów do godz. 12:30.

KIERUNEK RÓWNOWAGA W PRZYRODZIE

 • Warsztaty „EkoCzyścidła i odświeżacze”
  Rodzinne warsztaty wyrabiania ekologicznych specyfików do sprzątania i prania oraz naturalnych odświeżaczy powietrza zgodnie z przepisem. Instrukcja krok po kroku. Wszystkie składniki odpowiednio dobrane i przetestowane.
 • Miasto na detoksie
  Możliwość konsultacji związanych z ekologicznym stylem życia i stosowanie naturalnych kosmetyków i środków czystości.
 • Spotkania z Katarzyną Bosacką
  Poznaj naszą Ambasadorkę, autorkę książek „Wiem, co jem – poradnik konsumenta” i „Wiem co kupuję”

TANECZNY PERFORMANCE NA SCENIE POŁĄCZONY Z LEKCJĄ TAŃCA DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI

Detoks to także zmiana naszych nawyków związana z dostarczeniem ciału większej dawki ruchu. W zabawnej formie przedstawione będą argumenty, które nikogo nie pozostawią obojętnym na własne zdrowie! Poprawa kondycji to trwała motywacja, by utrzymać dobre samopoczucie. W tańcu wykorzystana będzie rola opowieści do zmiany nawyków.

 • Proste techniki contact improwizacji pokażą, jak ruch wpływa na rodzinną bliskość, relacje i budowanie zaufania. Tymi, którzy budują zaufanie są dorośli, w kwestii zdrowia i ruchu odwołamy się do ich emocji!
 • Tancerze dadzą pokaz umiejętności tanecznych z wykorzystaniem tańca współczesnego. Pokażą poprzez taneczny performance, że taniec jest prosty, dostępny dla każdego i daje mnóstwo energii.
 • Dodatkowo instruktorzy mogą przeprowadzić tańce i taneczne animacje do ulubionych przez publiczność przebojów muzyki popularnej.
 • Instruktorzy rozdadzą też dzieciakom kolorowe pompony, by dopingować siebie nawzajem na drodze do lepszego, bardziej świadomego trybu życia i wspólnie odtańczą taniec, który oderwie małych i dużych od biernego spędzania czasu przed TV lub komputerem.

Mamy nadzieję, że powyższe atrakcje przekonały do wzięcia udziału w wydarzeniu nawet tych, którzy mają niewiele wspólnego z samym bieganiem 😊 Do zobaczenia w Parku Jelitkowskim, a tymczasem przypomnijmy sobie jeszcze piknikowy klimat na zdjęciach z minionych edycji wydarzenia!

  
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA

 • 8.30-10.30: odbiór pakietów startowych w Biegu Rodzinnym
 • 8.30-11.30: odbiór pakietów startowych w Biegu Głównym
 • 9:00: Rozpoczęcie pikniku. Otwarcie stref piknikowych
 • 10:30: Wspólna rozgrzewka dla biegaczy
 • 11:00: START BIEGU RODZINNEGO 3 KM
 • 12:00: START BIEGU GŁÓWNEGO 10 KM
 • do 12:30: Zbieramy kupony startowe do losowania w Biegu Rodzinnym na 3 km
 • 13:30-16:00: losowanie i odbiór nagród w Biegu Rodzinnym (stoisko piknikowe)
 • 13:00-13:45: LEKCJA TAŃCA DLA DZIECI I DOROSŁYCH
 • do 14:00: Zbieramy kupony startowe do losowania nagród w Biegu Głównym na 10 km
 • 14.00-14.30: KATARZYNA BOSACKA – KURS NA DETOKS W PRAKTYCE
 • 14.30-15.00: WRĘCZENIE I LOSOWANIE NAGRÓD W BIEGU GŁÓWNYM 10 KM
 • 15.00-16.00 SPEKTAKL TEATRU MINIATURA „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj robaczku!”

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU >>>

About the author