Wodociągowy, niebieski bieg

Do wspólnego biegania do źródeł zapraszamy Was już po raz szósty, ale tym razem w wyjątkowych urodzinowych okolicznościach pod hasłem „Poznajcie nas”. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do rekreacyjnej, rodzinnej zabawy! To także szansa na poznanie codziennej pracy wodociągowca na rzecz rozwoju infrastruktury, ochrony środowiska i zabezpieczenia źródeł wody dla przyszłych pokoleń. 15 czerwca w Parku Jelitkowskim odbędą się jubileuszowe biegi na 2 dystansach oraz piknik w wodnym klimacie.

Niech będzie NIEBIESKO!

W tym roku chcemy zachęcić Was do bicia pewnego jubileuszowego rekordu. Mamy dla Was nietypowe wyzwanie – chcielibyśmy aby z okazji naszych urodzin każdy zawodnik pobiegł w niebieskiej (wodnej💙) koszulce. Biegacze na 10 km otrzymają je w pakietach startowych.

– Chcemy być niebiescy, aby podkreślić wodociągowy klimat imprezy. Stąd nasza prośba do biegaczy o wystąpienie w stroju sportowym tego koloru. Wyobrażamy sobie pamiątkowe urodzinowe zdjęcia, na których wszyscy nawiązujemy do barw bliskich naszej misji „Woda dla pokoleń” – podkreśla Jacek Skarbek, Prezes GIWK.

6. Bieg do źródeł to okazja do zmierzenia się z dwoma dystansami:

  • BIEG GŁÓWNY na dystansie 10 km i z pomiarem czasu, wystartuje w samo południe (o godz. 12:00).
  • BIEG RODZINNY o godz. 11:00, w formule „run for fun” (bez pomiaru czasu) polecamy wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub chcą wystartować wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

Trasa biegów znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór).

>>> ZAPISY trwają do 3.06.2019 r. <<<

Na naszych niebieskich zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Najszybsi w biegu na 10 km wygrają wartościowe bony do sklepu sportowego. Wśród biegaczy rodzinnych rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Mistrzowskie wsparcie Marcina Urbasia

Ambasadorem urodzinowego biegu jest Marcin Urbaś – olimpijczyk i ikona polskiej lekkoatletyki. Spotkanie z mistrzem to jeden z tegorocznych prezentów dla zawodników biegnących do źródeł. 15 czerwca utytułowany biegacz przyjedzie do Gdańska z radami zarówno dla początkujących, jak i dla już aktywnie trenujących.

Podczas programu na piknikowej scenie udowodni, że „biegać każdy może”, opowiadając:

  • jakich błędów nie popełniać, zaczynając przygodę z bieganiem;
  • jak wyznaczać sobie realne cele (metodą małych kroków)l
  • na co w technice biegu zwrócić szczególną uwagę, aby sport był prawdziwą przyjemnością;
  • jak ważna jest rozgrzewka i regeneracja organizmu po biegu;
  • czy trzeba trenować codziennie i jak organizować treningi, by nie stały się nużące, ale poprawiały wyniki.

Rodzinny piknik w wodociągowym klimacie

Do wspólnego piknikowania zapraszamy nie tylko biegaczy, ale wszystkich, chcących spędzić radosną sobotę na świeżym powietrzu. Weźcie udział w wodnej grze i ciekawych warsztatach!

Gra dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Na uczestników czeka kilkanaście konkurencji. Wśród zadań zarówno konkurencje ruchowe (wodny crossfit i wodociągowa sztafeta) i kreatywne, jak i dotyczące wiedzy o działalności wodociągów.
W strefie warsztatowej będziecie mieć możliwość m.in. wspólnego przygotowania pysznych lodów, dekorowania domu w myśl zasady „zero waste” oraz poznawania wodnej sztuki.

Tomasz Barański i wodny taniec gdańszczan

Atrakcją specjalną pikniku będzie pokaz taneczny Tomka Barańskiego, trenera „Tańca z gwiazdami” i „Dancing with the Stars”, uczestnika programu „You can dance. Po prostu tańcz”. Specjalny show taneczny będzie inspirowany ruchami wody. Mamy nadzieję, że wspólny wodny taniec finałowy na długo pozostanie w Waszej pamięci. Wszyscy tancerze zostaną uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu i filmiku 😊

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku i do zobaczenia 15 czerwca w Parku Jelitkowskim! 🙂

 

Następny artykuł

Wodne lato 2019

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.