ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – ZADBAJ O SIEBIE!

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez WHO w 1948 r. Od 66 lat obchodzone jest corocznie 7 kwietnia. Każde obchody to inne hasło. Tegoroczne skupiają się na walce z cukrzycą. Co ważne, II typowi tej choroby można przeciwdziałać m.in. poprzez aktywny tryb życia.

medical-563427_1920

Cukrzyca to przewlekła choroba, która nieleczona może być bardzo groźna. Dzięki prawidłowemu leczeniu można z nią jednak normalnie funkcjonować. Co więcej, najbardziej rozpowszechnionemu typowi tej choroby można zapobiegać, prowadząc zdrowy i aktywny tryb życia.
Aktywny czyli biegowy !

Codzienna porcja ruchu z pewnością zwiększy szanse na to, że cukrzyca typu II nigdy Cię nie dopadnie. Doskonałym rozwiązaniem jest … BIEGANIE! Dlatego z okazji Światowego Dnia Zdrowia podaruj sobie prezent w postaci startu w III BIEGU DO ŹRODEŁ, który odbędzie się już 4.06.2016 w gdańskim Parku Jelitkowskim:) W biegu mogą wziąć udział zarówno rekreacyjni biegacze, jak i profesjonalni zawodnicy (Bieg Rodzinny 3 km i Bieg Główny 10 km). Zwolnić tempo możesz na rodzinnym pikniku towarzyszącym biegom.

Zapisy na stronie www.biegdozrodel.pl rozpoczynają się 7 kwietnia i potrwają do 22 maja 2016 r. W pierwszą sobotę czerwca pas nadmorski ponownie stanie się centrum aktywnego wypoczynku, opanowanym przez 3 zdrowe mody – modę na bieganie, trend picia wody i ruch slow life.

giwk-bieg16-bnr-550x550-B

Na długodystansowych biegaczy czekać będzie 10-kilometrowa trasa biegnąca wzdłuż nadmorskich alejek, obejmująca 2 pętle oraz punkt nawadniania. Bieg rozpocznie się w samo południe. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, profesjonalną koszulkę, a także… niespodziankę:) Dodatkowo, zawodnicy o najlepszych czasach w klasyfikacji generalnej i klasyfikacjach wiekowych otrzymają bony do sklepu sportowego. Pakiet startowy kosztuje 29.99 zł, można go także wygrać obserwując nasz profil na FB 🙂

W Biegu Rodzinnym mogą wziąć udział rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczętami, a także wszyscy Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Zgłosić może się każdy, bez względu na wiek czy kondycję. Na tym właśnie polega formuła run for fun. W zeszłorocznej edycji najmłodszy uczestnik miał zaledwie kilka miesięcy (startował w wózku, tuż obok biegnących rodziców). Do biegaczy rekreacyjnych mogą dołączyć także miłośnicy Nordic Walking. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. Start o godzinie 11:00.

Bieganie to jednak nie wszystko! Na uczestników wydarzenia czeka Piknik Rodzinny i ponad 100 nagród. Nie będą one przeznaczone jedynie dla osób o najlepszych czasach. W każdym z biegów zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne 🙂

III Bieg do Źródeł to idealna okazja by zastanowić się nad tempem i jakością swojego życia. Warto naleźć chwilę na relaks w gronie najbliższych i przekonać się do czerpania radości m.in. z aktywności fizycznej. To, że zapisy do III Biegu do Źródeł startują właśnie w Światowy Dzień Zdrowia, nie jest przypadkiem:) Bieganie to najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Aktywność na świeżym powietrzu daje dwukrotnie więcej korzyści dla organizmu, niż trucht po bieżni na siłowni, a do tego niewiele kosztuje.

Starty biegów, biuro zawodów oraz dodatkowe atrakcje dla biegaczy i ich rodzin zlokalizowane będą w Parku Jelitkowskim w Gdańsku (w okolicy wejścia na plażę nr 70).

Organizatorami III Biegu do Źródeł są Miasto Gdańsk i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo- Kanalizacyjna Sp. z o.o.

Bądź z nami, więcej szczegółów już wkrótce!:)

Poprzedni artykuł

BIEGNIJ DO WIOSNY

Następny artykuł

BIEGANIE A NAWADNIANIE

About the author